Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Bąkiewicz: Złożyliśmy odwołanie od decyzji o zakazie Marszu Niepodległości

Mazowiecki koordynator ONR, prezes stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" Robert Bąkiewicz (L) i wiceprezes stowarzyszenia Witold Tumanowicz (P) podczas konferencji prasowej w Sejmie (fot. PAP/Paweł Supernak)

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło w czwartek w Sądzie Okręgowym w Warszawie odwołanie od decyzji prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada – poinformował w czwartek prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

„Wspólny jeden marsz biało-czerwony”. Internauci zachęcają do udziału

„Jakie to polskie! Na ostatnią chwilę, rzutem na taśmę. Przyciśnięci do muru w obliczu politycznej walki. Jest! Wspólny jeden marsz biało-czerwony....

zobacz więcej

– Złożyliśmy dzisiaj odwołanie od decyzji prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz do Sądu Okręgowego w Warszawie – powiedział PAP Bąkiewicz.

Sąd rozpozna odwołanie w czwartek o godz. 18.30. Rozprawa będzie jawna – poinformowała sekcja prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie.

– Jesteśmy pewni, że (decyzja sądu) będzie pozytywna dla nas, czyli uchyli ten zakaz zgromadzenia. Spotykamy się 11 listopada o godz. 14 na Rondzie Dmowskiego – powiedział Bąkiewicz.

Prezydent stolicy wydała w środę decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, współtworzone przez m.in. Młodzież Wszechpolską, Obóz Narodowo-Radykalny i Ruch Narodowy.

Po tej decyzji Bąkiewicz ocenił na środowej konferencji prasowej, że nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, żeby organizowany przez jego stowarzyszenie Marsz Niepodległości się nie odbył. Wiceprezes stowarzyszenia Witold Tumanowicz zapowiedział wówczas, że stowarzyszenie odwoła się do sądu od decyzji prezydent Warszawy. Mówił też, że w ostateczności odbędzie się marsz na zasadzie zgromadzenia spontanicznego.

Bosak: Decyzja prezydent w ostatnim możliwym terminie. Marsz i tak się odbędzie

– To decyzja skandaliczna, bezprawna, obliczona na destabilizację sytuacji w przeddzień święta niepodległości. Decyzja została wydana w ostatnim...

zobacz więcej

Również w środę w związku z decyzją prezydent Warszawy o zakazie Marszu Niepodległości doszło do spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego, podczas którego ustalono – jak poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski – że zostanie zorganizowany „wspólny biało-czerwony marsz”, który będzie miał charakter uroczystości państwowej. Organizacją marszu, który będzie objęty patronatem narodowym przez prezydenta Dudę, zajmie się rząd.

Bąkiewicz zaapelował w środę wieczorem do prezydenta Dudy, „żeby poczekał – i wstrzymał się – na decyzję sądu, na odwołanie (od decyzji prezydent stolicy)”. – To jest jedna rzecz, a druga rzecz na pewno bardzo radosna to jest taka, że już wiemy, że na pewno Marsz Niepodległości w 2018 roku przejdzie – podkreślił.

– Ktokolwiek wcześniej miał jakieś wątpliwości, to w tej chwili już jesteśmy pewni, że na pewno ten marsz się odbędzie – dodał wówczas Bąkiewicz.

banner

Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej