Kuriozalny błąd sędziego w Lidze Mistrzów. Rzut karny po potknięciu się o murawę

Piłkarz „The Citizens” chciał podciąć piłkę nad bramkarzem, jednak zamiast w futbolówkę kopnął w murawę, po czym padł na ziemię (fot. REUTERS/Andrew Yates)

Środowy mecz pomiędzy Machesterem City a Szachtarem Donieck jest najlepszym dowodem na to, że jak najszybciej należy wprowadzić w Lidze Mistrzów system VAR. Sędzia Viktor Kassai podyktował rzut karny po tym, jak Raheem Sterling potknął się o murawę.

Surowe kary za grę w Superlidze. Prezydent FIFA ostrzega piłkarzy

Prezydent FIFA Gianni Infantino zapowiedział, że piłkarze, którzy zdecydują się zagrać w Superlidze, zostaną wykluczeni z mistrzostw świata i...

zobacz więcej

W 23. minucie meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem City a Szachtarem Donieck doszło do podyktowania przez węgierskiego sędziego skandalicznego rzutu karnego.

Piłkarz gospodarzy Raheem Sterling ruszył lewą stroną boiska i wbiegł w pole karne rywali. Piłkarz „The Citizens” chciał podciąć piłkę nad bramkarzem, jednak zamiast w futbolówkę kopnął w murawę, po czym padł na ziemię. Wówczas sędzia postanowił podyktować rzut karny.

Niestety na nic zdały się protesty piłkarzy Szachtaru, węgierski sędzia był nieugięty.

Usprawiedliwieniem dla Kassaiego może być fakt, że widok zasłonił mu jeden z piłkarzy. Nie pomógł również sędzia stojący za linią końcową, który nie wskazał, że decyzja sędziego jest błędna.

W przerwie sztab szkoleniowy Szachtaru ironicznie bił brawo arbitrowi za kuriozalną decyzję.

Mecz zakończył się wygraną Manchesteru City 6:0.
banner

Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej