Wieża CN Tower w Toronto 11 listopada rozbłyśnie na biało-czerwono

Wieża wznosi się na wysokość 553,3 metrów (fot. Shutterstock/Lucky-photographer)

CN Tower w Toronto, najwyższa wieża na półkuli zachodniej, 11 listopada rozbłyśnie na biało i czerwono z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – poinformował Konsulat Generalny RP w Toronto, zapraszając do wspólnego świętowania rocznicy.

Prezydent zdecydował o marszu 11 listopada. Zaprasza wszystkich Polaków

Prezydent RR Andrzej Duda wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim ustalił, że 11 listopada odbędzie się wspólny biało-czerwony marsz o...

zobacz więcej

„Budowla zostanie podświetlona w kolorach polskiej flagi w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski. Obchodzony w tym roku jubileusz ma znaczenie szczególne. Dokładnie 11 listopada 1918 r., po ponad wieku nieobecności, Polska wróciła na mapy Europy. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania razem z nami jednej z najradośniejszych rocznic w historii naszego kraju” – czytamy w komunikacie.

CN Tower, czyli Canada's National Tower, to wizytówka i jedna z głównych atrakcji Toronto, odwiedzana przez ok. 2 mln turystów rocznie. Jej budowę ukończono w 1976 r. Wieża wznosi się na wysokość 553,3 metrów i do 2007 r. była to najwyższa wolnostojąca budowla na świecie. Do dziś jest ona najwyższą wolnostojącą strukturą na półkuli zachodniej i dziewiątą najwyższą na świecie.

W Kanadzie 11 listopada obchodzony jest jako Dzień Pamięci (Remembrance Day) o żołnierzach poległych podczas I wojny światowej. Od 1921 r. symbolem tego święta jest czerwony mak, zaczerpnięty z wiersza „Na polach Flandrii” kanadyjskiego poety, lekarza i żołnierza Johna McCrae.

Dla uczczenia Dnia Pamięci oraz setnej rocznicy zakończenia I wojny światowej, CN Tower będzie tego dnia podświetlona również w kolorze czerwonych maków.
banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej