RAPORT

Pogarda

12 listopada dniem wolnym od pracy. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Duda podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada świętem narodowym (fot. FB/Kancelaria Prezydenta RP)
Prezydent Duda podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada świętem narodowym (fot. FB/Kancelaria Prezydenta RP)

Najnowsze

Popularne

Prezydent podpisał ustawę ustanawiającą 12 listopada 2018 r. świętem narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Prezydent zdecydował o marszu 11 listopada. Zaprasza wszystkich Polaków

Prezydent RR Andrzej Duda wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim ustalił, że 11 listopada odbędzie się wspólny biało-czerwony marsz o...

zobacz więcej

Ustawa o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej została w środę opublikowana w Dzienniku Ustaw; oznacza to, że wejdzie w życie w czwartek.

Wcześniej Sejm przyjął trzy zgłoszone przez Senat poprawki do tej ustawy. Jedna z nich wykreśliła preambułę ustawy, druga usunęła sformułowanie, iż dzień 12 listopada 2018 r. jest „uroczystym Świętem Narodowym”, proponując w to miejsce zapis, że dzień ten jest „Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”.

Trzecia poprawka z zaproponowanych przez Senat wykreśliła z ustawy artykuł, zgodnie z którym 12 listopada miały nie obowiązywać zasady ograniczające handel w niedziele i święta w placówkach takich jak m.in. sklepy, hurtownie czy domy towarowe.

Zgodnie z ustawą świadczenia opieki zdrowotnej w szpitalach i świadczenia zdrowotne w ambulatoryjnej opiece zdrowotnej, które mają być udzielone 12 listopada, będą udzielone według zaplanowanej na ten dzień kolejności zgłoszenia. Również apteka, która zgodnie z uchwałą rady powiatu jest obowiązana zapewnić dostępność świadczeń na terenie powiatu w dni wolne od pracy – ma zapewnić tę dostępność także 12 listopada.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej