Pilne spotkanie prezydenta z premierem po zakazie Marszu Niepodległości

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim na pilnym spotkaniu po decyzji prezydent Warszawy odnośnie zakazu Marszu Niepodległości 11 listopada. Spotkanie trwało kilkanaście minut. O godz. 18 odbędzie się briefing prasowy rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego – poinformowała Kancelaria Prezydenta na Twitterze.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości

Ustępująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości. Wcześniej organizatorzy marszu –...

zobacz więcej

Spotkanie premiera z prezydentem miało dotyczyć decyzji o zakazie marszu 11 listopada w stolicy, wydanym przez ustępującą prezydent Warszawy.

– Nie tak powinno wyglądać świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę – powiedziała Gronkiewicz-Waltz na konferencji w ratuszu.

Prezydent Warszawy, uzasadniając decyzję, wskazała m.in. na to, że rezolucja Parlamentu Europejskiego z października w sprawie wzrostu liczby neofaszystowskich aktów przemocy wzywa państwa członkowskie do podjęcia kroków przeciwko mowie nienawiści i przemocy.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej