Bosak: Decyzja prezydent w ostatnim możliwym terminie. Marsz i tak się odbędzie

Zdaniem organizatorów mimo decyzji ratusza Marsz Niepodległości i tak się odbędzie (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell)

– To decyzja skandaliczna, bezprawna, obliczona na destabilizację sytuacji w przeddzień święta niepodległości. Decyzja została wydana w ostatnim możliwym terminie, czyli przed godz. 14, kiedy upływał ostateczny termin jej wydania, po to, żeby utrudnić odwołanie się do sądu – oświadczył w rozmowie z portalem tvp.info Krzysztof Bosak, lider środowisk narodowych.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała organizacji Marszu Niepodległości

Ustępująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wydała decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości. Wcześniej organizatorzy marszu –...

zobacz więcej

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że podjęła decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. – Nie tak powinno wyglądać świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę – powiedziała.

W odpowiedzi na decyzje stołecznego ratusza organizatorzy Marszu Niepodległości i lider środowisk narodowych Krzysztof Bosak zapowiedzieli, że marsz 11 listopada w Warszawie i tak się odbędzie.

– Przygotowujemy odwołanie do sądu w pierwszym możliwym terminie, czyli prawdopodobnie jeszcze dzisiaj. Liczymy na to, że marsz po uchyleniu zakazu przez sąd przejdzie. W innym przypadku prawdopodobnie jako zgromadzenie spontaniczne. Z pewnością Marsz Niepodległości przejdzie. Zrobimy wszystko, żeby było spokojnie i kulturalnie i żeby pani prezydent Gronkiewicz-Waltz ani inni przeciwnicy polskiego patriotyzmu i świętowania niepodległości nie zepsuli święta niepodległości – powiedział Bosak.Do decyzji odniósł się również wiceprezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Mateusz Marzoch. – Marsz Niepodległości i tak się odbędzie, niezależnie od tego, co twierdzi Hanna Gronkiewicz-Waltz – zadeklarował.

Jego zdaniem decyzja o zakazie marszu to oznaka „buty i arogancji” prezydent Warszawy.

Zaznaczył też, że organizatorzy nie zawieszają przygotowań. – Jako szef Straży Marszu Niepodległości zapewniam, że będziemy zabezpieczać wszystkich uczestników, którzy przyjadą na marsz do stolicy 11 listopada – zadeklarował Marzoch.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej