Ampfutboliści już w Polsce. „Skradliście serca wszystkich Polaków”

Zawodnicy ampfutbolowej reprezentacji Polski po powrocie z mistrzostw świata w tej dziedzinie sportu spotkali się z ministrem sportu Witoldem Bańką. Polacy zakończyli mistrzostwa w Meksyku na siódmym miejscu. W ostatnim meczu wygrali z Hiszpanią 1:0; walkę o półfinał przegrali wcześniej z reprezentantami Angoli.

Nie żyje były piłkarz reprezentacji Polski

W wieku 62 lat zmarł w czwartek rano były piłkarz reprezentacji Polski Stanisław Terlecki. O jego śmierci poinformował na Twitterze prezes PZPN...

zobacz więcej

– Wy jesteście absolutnymi wygranymi tego mundialu mimo, że nie zdobyliście medalu, i tak skradliście serca wszystkich Polaków – powiedział na konferencji z zawodnikami amp futbolu – minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Kapitan zespołu był bardzo surowy dla jego ekipy. – Pod kątem sportowym jest spory niedosyt. Byliśmy bardzo blisko tej czołowej czwórki, niestety nieudało się. Zajęliśmy 7 miejsce. Przed mundialem chcieliśmy oczywiście zdobyć złoto – skromnie powiedział Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski w Amp Futbolu .

Pod kątem budowania zespołu, uważam, że był to dobry czas, i przekonany jestem, że jesteśmy na dobrej drodze, żeby ten mistrzowski zespół osiągnąć – dodał utalentowany zawodnik.

Adrian Lipiński, dziennikarz serwisu parasportowcy.pl jest dumny z naszych zawodników.

– nie ma co ukrywać, że piłkarze udali się do Meksyku z nadzieją na medale. Ostatecznie zajęcie 7 miejsca może nie jest ich spełnieniem marzeń, jednak pokazuje, że należą do ścisłej światowej czołówki i za ten występ należy im się ogromne uznanie – chwali naszych zawodników Adrian Lipiński.

Styl gry jaki zaprezentowali nasi piłkarze napawa dumą, i potwierdza, że sport osób niepełnosprawnych potrafi być niezwykle widowiskowy – dodaje dziennikarz.

banner


Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej