Papież: Życzę, by naród polski mógł żyć darem wolności w pokoju

Ojciec Święty zapewnił, że jednoczy się z Polakami w dziękczynnej modlitwie (fot. PAP/EPA/ANGELO CARCONI)

Papież Franciszek w związku ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę życzył narodowi polskiemu, by mógł żyć darem wolności w pokoju i budował przyszłość kraju w jedności. Życzenia złożył w czasie audiencji generalnej w Watykanie.

Premier: papież postrzega Polskę jako „filar budowy wartości Europy XXI”

Prospołeczne działania polskiego rządu oraz sytuacja międzynarodowa znalazły się wśród tematów poruszanych podczas spotkania papieża Franciszka z...

zobacz więcej

Zwracając się do Polaków podczas spotkania na placu Świętego Piotra w środę, papież powiedział: „Drodzy bracia i siostry, w przyszłą niedzielę przypada setna rocznica niepodległości Polski. Z tej okazji jednoczę się w dziękczynnej modlitwie z wami i z wszystkimi waszymi rodakami”.

– Życzę, by naród polski mógł żyć darem wolności w pokoju i pomyślności, budując szczęśliwą przyszłość ojczyzny w jedności, osadzonej na duchowym dziedzictwie przodków i na bratniej miłości. Niech zawsze wam towarzyszy opieka Maryi Królowej Polski i Boże błogosławieństwo – dodał Franciszek.

banner


Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:

Zobacz więcej