Przesłuchanie Wojnarowskiego. Były polityk PO złożył zawiadomienie przeciw Schetynie

Po godz. 16 w warszawskiej Prokuraturze Okręgowej zakończyło się trzygodzinne przesłuchanie Norberta Wojnarowskiego, byłego polityka dolnośląskiej PO. W październiku br. Wojnarowski złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa m.in. przez Grzegorza Schetynę. Lider partii miał zlecać nagrywanie niesprzyjających mu działaczy.

Szykuje się starcie Tusk-Schetyna. Jest zawiadomienie ws. „dolnośląskich taśm prawdy”

Do warszawskiej Prokuratury Okręgowej wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez lidera PO Grzegorza Schetynę – ustalił...

zobacz więcej

Wojnarowski uważa, że Schetyna oraz Edward Klimka i Piotr Borys działali „we wspólnym porozumieniu w ramach zorganizowanej grupy przestępczej”. Mieli oni nagrywać polityków sprzyjających Jackowi Protasiewiczowi, który wówczas był rywalem politycznym Schetyny.

5 lat temu do biura Wojnarowskiego w Lubinie przyszedł ówczesny działacz PO Edward Klimka.
– Dostał polecenie nagrywania przeciwników Schetyny od Piotra Borysa, wtedy europosła – twierdzi Wojnarowski, uważający, że nagrania miały posłużyć Schetynie w walce o fotel przewodniczącego dolnośląskiej PO.

Były polityk PO uważa, że skoro w ramach tzw. afery podsłuchowej został skazany biznesmen i kelnerzy nagrywający polityków w warszawskich restauracjach, to również w sprawie afery dolnośląskiej Schetyna powinien ponieść odpowiedzialność.

– 5 lat temu opinia publiczna została wprowadzona w błąd urywkiem nagranej nielegalnie w moim biurze poselskim rozmowy. Mimo ataku zostałem oczyszczony z zarzutów. Ze względu na dobro PO zostałem zmuszony do zaprzestania działań wobec grupy, która dokonała nagrań moich i posła Jarosa. Przez ten czas gryzło mnie sumienie, jacy ludzie będący w polityce posuwają się do nagrywania urzędującego posła celem wprowadzenia opinii publicznej w błąd, manipulacji, uzyskania korzyści politycznych – mówi w rozmowie z redakcją portalu tvp.info Wojnarowski.

banner

– Uważam, że dla takich osób nie może być miejsca w polityce. Prokuratorowi przekażę prawdę, a dowody są ogólnodostępne w sieci. Podobnie stenogramy zebrań członków PO powiatu lubińskiego, gdzie jasno mówiono o nagrywaniu mnie, gdyż jestem przeciw wyborowi Grzegorza Schetyny na szefa regionu – dodaje.

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej