Świadek nie stawił się na rozprawie. Przez trzy dni leżał martwy w sądowej toalecie

Wiceprezes sądu zapowiedziała, że personel ochrony będzie w przyszłości sprawdzał wszystkie „ogólnodostępne pokoje, zwłaszcza toalety” (fot. PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL)

Zwłoki 70-letniego mężczyzny, który został wezwany do sądu w niemieckiej Kilonii jako świadek, zostały znalezione w toalecie. Sędzia trzy dni wcześniej odwołał rozprawę, ponieważ mężczyzna nie stawił się na rozprawie. Urzędnicy sądowi próbowali skontaktować się z mężczyzną, nie wiedząc, że jego ciało znajduje się tuż obok nich.

Sfingował swoją śmierć. Jego żona zabiła z rozpaczy siebie i dzieci

34-letni mężczyzna z Chin sfingował swoją śmierć, aby wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Nie przewidział jednak reakcji rodziny....

zobacz więcej

W poniedziałek w sądzie w Kilonii odbyć się miała rozprawa dotycząca wyłudzania ubezpieczeń po fałszywych wypadkach. Sędzia odwołał jednak rozprawę, gdyż nie pojawił się na niej 70-letni świadek.

Urzędnicy sądowi próbowali skontaktować się z mężczyzną, jednak ten nie odbierał telefonu. Nie zdawali sobie sprawy, że mężczyzna leży martwy tuż obok nich.

W czwartek jeden z sędziów zauważył, że od 3 dni zamknięta jest w toalecie ta sama kabina. Wzbudziło to jego podejrzenia.

Personel sądu nie był jednak zaskoczony zamkniętymi drzwiami. Myślał, że trwają jakieś prace remontowe.

W końcu postanowiono otworzyć zamkniętą kabinę. Okazało się, że w środku znajdują się zwłoki mężczyzny, obok którego leżało wezwanie sądowe. Z dokumentu wynikało, że 70-latek to mężczyzna, który trzy dni wcześniej nie stawił się na rozprawie.

Przyczyną śmierci był prawdopodobnie atak serca.

Beate Flatow, wiceprezes sądu, powiedziała, że wyciągnięto wnioski, a personel ochrony będzie w przyszłości sprawdzał wszystkie „ogólnodostępne pokoje, zwłaszcza toalety”.

banner


Złóż życzenia Polsce!

Zapraszamy Państwa do składania urodzinowych życzeń odrodzonej Polsce, która 11 listopada kończy 100 lat. Chętnie opublikujemy najciekawsze z nich. Forma przesyłanych życzeń dowolna - wideo, fotografia, wreszcie tradycyjnie pisane, byle szczere.

Ucieknijmy chociaż raz na 100 lat od polityki i sporów. Czekamy na życzenia od Państwa dla Polski!

Mail: twoje@tvp.info SMS/MMS: 601 600 100

źródło:
Zobacz więcej