RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Nowy sondaż: stabilne poparcie dla PO

Na 46-proc. poparcie Polaków może liczyć Platforma Obywatelska – wynika z sondażu GfK Polonia dla „Rzeczpospolitej”. Najnowsze dane są prawie identycznie jak przed miesiącem, gdy na PO chciało głosować 45 proc. badanych. Równie stabilne są notowania pozostałych partii.

Podobnie jak w styczniu Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem 30 proc. respondentów.

Notowania SLD i PSL także pozostają bez zmian. Spośród osób deklarujących udział w wyborach na Sojusz wskazuje 12 proc. ankietowanych, a na PSL – 5 proc.

Wiadomości o równi pochyłej, na którą wkroczyła PO, okazały się przedwczesne – komentuje dr Jarosław Flis, politolog z UJ na łamach „Rzeczpospolitej”.

Na przełomie roku partii rządzącej ubyło aż 9 proc. poparcia. Zwolenników przybyło za to PiS i lewicy. Proces tłumaczono odwracaniem się wyborców od partii Donalda Tuska, na której niekorzyść działał chaos na kolei, kontrowersyjna decyzja o OFE, a także spóźniona reakcja na raport MAK ws. katastrofy smoleńskiej.

Specjaliści wyjaśniają, że prawdopodobnie był to jednak chwilowy spadek notowań, a teraz nastąpi powrót do stabilizacji.

Wczoraj TNS OBOP opublikował wyniki badań, z których wynika, że od stycznia aż o 9 pkt. proc. zwiększył się odsetek Polaków, którzy źle oceniają działalność rządu. – Opozycja tak intensywnie przebiera nogami, że przesypia pewne sprawy i w efekcie może się srodze zawieść – skomentował Jarosław Flis.

źródło:
Zobacz więcej