Zdobył dwa Oscary, ale na gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław czekał pół wieku

Michael Douglas jest laureatem dwóch Oscarów (fot. PAP/EPA/NINA PROMMER)

Amerykański aktor, producent filmowy i scenarzysta, laureat dwóch Oscarów Michael Douglas odsłonił swoją gwiazdę w hollywoodzkiej Alei Sław. Tym samym liczba gwiazd wzrosła do 2648.

Michael Douglas wygrał z rakiem

zobacz więcej

W ceremonii wzięli udział m.in. jego ojciec i legenda kina, 101-letni Kirk Douglas, żona Michaela Douglasa aktorka Catherine Zeta-Jones, jego syn Cameron, przyjaciele i fani.

74-letni Douglas, który świętuje swoje pół wieku w przemyśle filmowym, żartował, że bardzo długo musiał czekać na gwiazdę w Alei Sław.

Karierę ekranową rozpoczął w latach 60., ale sławę przyniosła mu dopiero na początku lat 70. rola detektywa w serialu kryminalnym „Ulice San Francisco”. W 1976 roku otrzymał pierwszego Oscara – jako producent filmu „Lot nad kukułczym gniazdem”. Drugiego dostał w 1988 roku za pierwszoplanową rolę bezwzględnego rekina giełdowego Gordona Gekko w filmie Olivera Stone'a „Wall Street”.

Michael Douglas zagrał główne role jeszcze w wielu innych filmach, takich jak „Coma”, „Miłość, szmaragd i krokodyl”, „Fatalne zauroczenie”, „Klejnot Nilu”, „Nagi instynkt” czy „Upadek”. – Miałem szczęście być częścią zarówno klasycznego, jak i nowego Hollywood – stwierdził aktor.


banner

źródło:

Zobacz więcej