Publicyści o wyroku dla Barbary Poleszuk: Absurd, nonsens

– Wyrok wydaje się bardzo ostry – powiedziała w „O co chodzi” Agnieszka Kamińska z Polskiego Radia 24, komentując 4 miesiące bezwzględnego więzienia, na które została skazana 26-letnia Barbara Poleszuk za czynną napaść na policjanta. Jej rodzina przekonuje, że kobieta podrapała funkcjonariusza.

Napadł na policjanta i dotkliwie go pobił. Sąd go wypuścił

Stołeczni policjanci są zbulwersowani wyrokiem sądu, który uznał, że wobec podejrzanego o napaść na policjanta nie trzeba stosować aresztu...

zobacz więcej

W programie „O co chodzi” goście komentowali sprawę Barbary Poleszuk, 26-letniej działaczki społecznej, organizatorki Marszy Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce, która tydzień temu trafiła do więzienia na warszawskim Grochowie. Jak mówi jej rodzina, usłyszała wyrok 4 miesięcy bezwzględnego więzienia, po tym jak miała podrapać funkcjonariusza policji.

Protest głodowy w tej sprawie podjęła Anna Kołakowska, była radna PiS. – Barbara Poleszuk jest działaczką Narodowej Hajnówki. Została skazana za napaść na funkcjonariusza. Czy tak było, czy nie – nie wnikam. Ale jestem przekonana, że gdyby nie to, że Basia jest działaczką patriotyczną, działaczką narodową, nie znalazłaby się w więzieniu. Dostałaby wyrok w zawieszeniu. Jest oskarżona o to, że podrapała funkcjonariuszowi ręce – powiedziała Kołakowska, która apeluje do Zbigniewa Ziobry, aby przyjrzał się tej sprawie.

Jerzy Jachowicz komentując decyzję sądu, zacytował kierowcę, z którym o tym rozmawiał: absurd, nonsens.

Zdaniem Agnieszki Kamińskiej z Polskiego Radia 24 wyrok wydaje się bardzo ostry. Dziennikarka podkreśliła, że ważne jest, że po reformie prokurator generalny może interweniować i wyjaśniać sprawę. – Jest nadzieja, że sprawa będzie wyjaśniona i odpowiedni minister się tym zajmie – powiedziała.

Jakub Jałowiczor z „Gościa Niedzielnego” stwierdził, że wyrok wygląda dziwnie. – W sytuacji, kiedy mieliśmy skaleczonego policjanta podczas demonstracji związanych z reformą sądów i nie skończyło się to 4 miesiącami bezwzględnego więzienia – stwierdził i zauważył, że jednak mamy skąpe informacje na temat całego zajścia.

banner

źródło:
Zobacz więcej