Nowe studio TVP Info. „Najnowocześniejsze w Polsce”

W listopadzie 2017 r. ruszyła nowa odsłona portalu tvp.info. Teraz przyszedł czas na zmiany w telewizji TVP Info. Od 6 listopada antena emituje programy z nowego studia. Ponad 250 m kw. powierzchni, za prezenterami 22-metrowa ściana LED-owych ekranów, co gwarantuje perfekcyjny obraz. To najnowocześniejsze studio informacyjne w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie.

Portal tvp.info w nowej odsłonie. Nowoczesny i przyjazny dla użytkowników smartfonów, ale nie tylko

Portal tvp.info został uruchomiony w zmienionej odsłonie. Przeszedł wiele zmian. Jedną z nowości jest okno z emisją na żywo TVP Info. Wiele...

zobacz więcej

Już od 6 listopada TVP Info nadaje z całkiem nowego, najnowocześniejszego studia w Polsce. Zostało ono wyposażone w ścianę ekranów LED o długości 22 m. Rozdzielczość ekranów wynosi 18 mln pikseli, co umożliwia emisję obrazu w rozdzielczości 4x4K. Studio wyposażono także m.in. w 10 kamer oraz 100-calowy dotykowy ekran multimedialny.

Modernizacji poddano też obsługującą studio reżyserkę, która została podniesiona do najwyższych standardów. Za aranżację scenograficzną odpowiada Regina Wolnicka. Studio ma być sukcesywnie doposażane. Planowane jest m.in. zastosowanie technologii Augmented Reality i Virtual Window.

Z tak nowoczesnym sprzętem TVP INFO stało się jedną z najatrakcyjniejszych telewizji na świecie.

Nowe studio TVP Info powstało w budynku Telewizji Polskiej przy stołecznym placu Powstańców Warszawy 7, gdzie mieszczą się redakcje programów informacyjnych i publicystycznych TVP. Prace remontowe trwały od marca br.

Telewizja Polska przygotowuje również nowe studio „Wiadomości” TVP1. Obecnie zakończyły się już prace remontowo-budowlane i trwają testy technologii oraz nowej oprawy graficznej, przygotowanej przez Platige Image. Dokładna data uruchomienia nowego studia „Wiadomości” nie jest jeszcze znana.

banner

źródło:
Zobacz więcej