Kryptowaluty w odwrocie. Czołowa kopalnia wstrzymała wypłaty inwestorom

Independent Enterprise Polska zamroziła wypłaty w połowie października (fot. Pixabay/Jason Appleton)

Biznes kryptowalutowy szybko przestał się opłacać – wskazuje „Puls Biznesu”, twierdząc, że Platforma Independent Enterprise wstrzymała wypłaty tysiącom inwestorów. - Zmniejszenie wydobycia kryptowalut nie wpłynęło na w żaden sposób na możliwości wypłaty środków - odpowiada kancelaria prawna reprezentująca spółkę.

Kryptowaluty w Polsce. Branża zwiera szeregi

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii złoży w tym tygodniu wniosek rejestracyjny w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przedstawiciele branży...

zobacz więcej

Ponad 4 tys. klientów zainwestowało w moc obliczeniową komputerów, tzw. koparek kryptowalut, za pośrednictwem platformy internetowej Independent Enterprise (IE), należącej do Independent Enterprise Global z siedziba w Belize.

Za sprzedaż koparek, umieszczenie ich na jednej z czterech serwerowni na terenie Polski, a także obsługę, konserwację i podłączenie do internetu odpowiada Independent Enterprise Polska z siedzibą w Pabianicach (woj. łódzkie). Spółka ma 10 właścicieli.

Kopalnia IE rozpoczęła działalność w marcu, ale po kilku miesiącach działalności w połowie października zamroziła biznes i wypłaty. Klienci, którzy podpisali kontrakty na 730 dni i inwestorzy, którzy umieścili w kopalni własny sprzęt, są zaniepokojeni o powierzone firmie pieniądze i mienie.

Założyciele zapewniają, że uczestnicy systemu mogą czuć się bezpiecznie i każde zlecenie wypłaty urobku zostanie zrealizowane, a sprzęt komputerowy oddany właścicielowi, jeśli tylko zechce.

– Ograniczyliśmy wydobycie, zabezpieczając zarówno pieniądze użytkowników platformy Independent Enterprise, jak i firmę przed bankructwem – przekonuje Tomasz Budrys, prezes Independent Enterprise Polska. Jego zdaniem, żeby kopanie było rentowne, ethereum powinno kosztować około 500 dolarów, a nie 200 dolarów, jak obecnie.


banner

źródło:
Zobacz więcej