Magda Tul jedzie na Eurowizję 2011

Znamy zwyciężczynię krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji, który w tym roku odbędzie się w Niemczech (I półfinał). Magda Tul pokonała konkurencję i to ona będzie reprezentowała Polskę 10 maja w Dusseldorfie.

Magdalena Tul będzie polską reprezentantką na konkursie Eurowizji, który w tym roku odbędzie się w Dusseldorfie.

Piosenkarka zwyciężyła w krajowych eliminacjach z piosenką „Jestem” zdobywając 44,47 proc. głosów telewidzów i to właśnie ona 10 maja weźmie udział w I półfinale konkursu.

Magda Tul to wszechstronna artystka, której droga prowadziła poprzez deski polskich teatrów muzycznych, m.in. Studio Buffo czy Roma.

Widzowie mogą podziwiać jej talent także w telewizji – piosenkarka występuje jako jedna z solistek programu „Jaka to melodia”. Jej głos można usłyszeć również w wielu filmach rysunkowych.

Zwycięski utwór „Jestem” to autorska propozycja Magdaleny Tul. Piosenka łączy w sobie brzmienia R&B z elementami pop-rockowymi, w których kierunku Magda zmierza obecnie. Mocny bit sprawia, że utwór jest bardzo taneczny, a gitarowe riffy podkreślają jego drapieżność.

Wielkim marzeniem finalistki polskich eliminacji jest stworzenie muzyczno-tanecznego show. Być może Eurowizja będzie początkiem tej przygody.

Walentynkowo-eurowizyjny koncert poprowadzili Odetta Moro-Figurska i K.A.S.A.

W pierwszej części imprezy, w finale polskich eliminacji wystąpili: Ada Fijał, Ika, The Trash, Alizma, Formuła RC, Zosia, Magda Tul, Roan, Shemoans i Anna Gogola.

Oprócz piosenek konkursowych, specjalne dla zakochanych zaśpiewali m.in. Patrycja Markowska, Stachursky, Goya, Varius Manx, KASA i inni.

Jeśli zwyciężczyni polskich preselekcji uda się zakwalifikować do końcowego etapu, zobaczmy ją w wielkim finale Eurowizji 14 maja.

źródło:
Zobacz więcej