Dramatyczny pożar kamienicy. Policja zatrzymała dwie osoby

Mężczyznom grozi nawet dożywocie (fot. FB/Policja Prudnik)

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 32 i 54 lat podejrzanych o podpalenie kamienicy w Prudniku. Jak informuje KW Policji w Opolu, mężczyznom przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa i wywołania pożaru.

Ponad 400 wypadków, 50 ofiar śmiertelnych. Tragiczny bilans akcji „Znicz”

Od środy w wyniku wypadków w całym kraju zginęło co najmniej 50 osób – poinformowała Komenda Główna Policji. W wyniku zakończonej akcji „Znicz”...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w piątek, 2 listopada tego roku około godziny szóstej rano. Ogień pojawił się na klatce schodowej górnych kondygnacji 3-piętrowego budynku, odcinając drogę ewakuacji lokatorom. Ich życie i zdrowie uratowała natychmiastowa akcja straży pożarnej.

Ranne zostały cztery osoby, w tym mężczyzna, który w obawie przed ogniem wyskoczył z trzeciego piętra. Dwa mieszkania spłonęły. Po ugaszeniu pożaru ustalono w śledztwie, że prawdopodobnie było to celowe podpalenie. Zdaniem policjantów chciano zgładzić mieszkańców jednego z lokali w podpalonym budynku.

Zatrzymano dwóch podejrzanych, którym przedstawiono zarzuty usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz wywołania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu ludzi.

Decyzją sądu podejrzani zostali tymczasowo aresztowani. Za zarzucane im czyny grozi od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

banner

źródło:

Zobacz więcej