PŚ w short tracku: historyczne zwycięstwo Natalii Maliszewskiej

Natalia Maliszewska wygrała zawody PŚ w short tracku w Calgary (fot. Twitter/NMaliszewska)

Natalia Maliszewska wygrała zawody Pucharu Świata w short tracku w kanadyjskim Calgary. Polka triumfowała w biegu na 500 metrów. To pierwsze zwycięstwo polskiego łyżwiarza w tym cyklu.

Siedem nowych konkurencji w programie Zimowych Igrzysk Olimpijskich

Siedem nowych konkurencji, w tym bobslejowe jedynki kobiet i mieszane drużyny w skokach narciarskich, włączono do programu zimowych igrzysk w...

Maliszewska jest pierwszą w historii reprezentantką Polski, która zwyciężyła w pucharowych zawodach. W finale Maliszewska uzyskała czas 43,142 i wyprzedziła Holenderkę Yarę van Kerkhof - 43,353 oraz Kanadyjkę Alyson Charles - 43,449. Czwarta uczestniczka finału, Rosjanka Zofia Proswirnowa nie została sklasyfikowana.

W marcu 23-letnia Maliszewska zapisała się w historii polskiego w short tracku jako pierwsza medalistka mistrzostw świata. W innym kanadyjskim mieście - Montrealu wywalczyła srebro również na 500 m.

Miesiąc wcześniej na igrzyskach w Pjongczangu zajęła w tej konkurencji 11. miejsce.