RAPORT

Prorosyjska era Tuska

11 listopada w południe zaśpiewamy razem hymn. To tylko jeden z punktów obchodów

Najnowsze

Popularne

10 listopada – koncert na PGE Narodowy. Wejściówki można od środy pobierać na stronie internetowej niepodlegla.gov.pl. Osoby, które nie planują przyjazdu do Warszawy, będą mogły obejrzeć transmisję w TVP1, początek o godz. 20.15. A 11 listopada, o godz. 12 – wspólne śpiewanie hymnu. Informacja, gdzie organizowane jest najbliższe śpiewanie – także na stronie internetowej. Jan Kowalski, dyrektor biura „Niepodległa” przypomniał w programie „Gość Wiadomości” zasadnicze punkty obchodów stulecia niepodległości.

Stulecie niepodległości. Ruszył nowy serwis TVP

Przed nami kulminacja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Telewizja Polska stworzyła stronę niepodlegla.tvp.pl,...

zobacz więcej

– Po południu 11 listopada, na Krakowskim Przedmieściu odbędzie się festiwal, a w jego programie – warsztaty dla dzieci przygotowane m.in. przez studentów Akademii Sztuk Pięknych, koncerty muzyczne, wspólne spacery, prezentacja powozów zabytkowych. W Kinie Kultura będą się odbywać pokazy filmów związanych tematycznie w odzyskaniem niepodległości. W Pałacu Prezydenckim – wystawa orderu Orła Białego – wymieniał dyrektor biura odpowiedzialnego za przygotowanie obchodów.

Jan Kowalski zaznaczył, że pracę nad programem poprzedziły badania opinii, jak obchody powinny przebiegać. Dużo głosów padło za imprezami lokalnymi.

Świętuj stulecie niepodległości z Telewizją Polską!

Przed nami kulminacja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Telewizja Polska przygotowała całą gamę własnych...

zobacz więcej

Dotąd powstało 285 projektów. Łodzianie na przykład opowiedzieli się za licznymi koncertami fortepianowymi, Szczecin – za promocją setki wybitnych postaci, Kraków chciał uczcić jubileusz cyklem spektakli. Jeden z nich odbył się na Kasprowym Wierchu, a wyzwania podjął się Teatr Komedia – wymieniał gość TVP. Dodał, że pomysły można zgłaszać do 2022 roku; obchody potrwają tyle czasu, ile zajęło umacnianie niepodległości.

Biuro koordynuje również akcję śpiewania hymnu. Powstała interaktywna mapa Polski i świata, z informacją, gdzie o godz. 12 zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego. Na razie zaznaczono około 300 miejsc. Wciąż można zgłaszać akces. Można też sprawdzić, gdzie jest organizowane najbliższe śpiewanie i dołączyć – zachęcał Kowalski.


Obejrzyj cały program „Gość Wiadomości”


banner

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej