RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poszukiwania po katastrofie lotniczej w Indonezji. Zginął nurek

Nurek brał udział w poszukiwaniach po katastrofie samolotu Lion Air (fot. PAP/EPA/BAGUS INDAHONO)
Nurek brał udział w poszukiwaniach po katastrofie samolotu Lion Air (fot. PAP/EPA/BAGUS INDAHONO)

Podczas akcji poszukiwawczej po katastrofie samolotu linii Lion Air na morzu Jawajskim, zginął indonezyjski nurek. Jak poinformował dowódca oddziału poszukiwawczo-ratowniczego indonezyjskiej marynarki, 48-letni mężczyzna był wolontariuszem. Zmarł prawdopodobnie w wyniku dekompresji.

Indonezja: Samolot runął do morza. Prawdopodobnie nikt nie przeżył

Samolot pasażerski indonezyjskich linii lotniczych Lion Air runął do morza w poniedziałek na północ od indonezyjskiej wyspy Jawa kilkanaście minut...

zobacz więcej

Wcześniej tragicznie zmarły ratownik uczestniczył m.in. w akcji w indonezyjskim mieście Palu, który ucierpiało podczas trzęsienia ziemi i tsunami we wrześniu.

Wziął także udział w procesie ewakuacji samolotu lotniczego Air Asia prawie cztery lata temu.

W poniedziałek samolot Lion Air lecący ze stolicy Indonezji, Dżakarty na wyspę Sumatrę, runął do wody zaraz po starcie. Zginęli wszyscy znajdujący się na pokładzie – 189 osób.

Ekipy ratunkowe odnalazły na razie jedną z czarnych skrzynek – rejestrator parametrów lotu. Nadal poszukiwana jest druga skrzynka zawierająca zapis rozmów w kokpicie, która ma pomóc w wyjaśnieniu katastrofy nowego Boeinga-737 MAX 8.

Linie Lion Air potwierdziły, że podczas rejsu poprzedzającego katastrofę pilot zgłaszał usterkę. Ta jednak miała być naprawiona. Lokalne media podają zaś, że podczas przedostatniego rejsu pilot po kilkunastu minutach od startu miał zgłosić żądanie powrotu na lotnisko ze względu na usterkę, ale potem odwołał tę komendę.

Podczas kolejnego – tragicznego w skutkach – rejsu pilot również po kilkunastu minutach od startu zgłosił żądanie powrotu na lotnisko. Maszyna rozbiła się jednak na morzu.
banner

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej