RAPORT

Pogarda

Ukradł 50 kg krówek i żelki. Na razie o słodyczach może zapomnieć

19-latkowi grozi do 10 lat więzienia (fot. pomorska.policja.gov.pl)
19-latkowi grozi do 10 lat więzienia (fot. pomorska.policja.gov.pl)

Najnowsze

Popularne

19-letni złodziej włamał się do dostawczego samochodu pełnego słodyczy. Postawił na krówki – wziął aż 50 kg. Do łupu dorzucił też żelki warte około tysiąca złotych. Dzięki nagraniu z monitoringu policjanci szybko go namierzyli. Pociągnął za sobą kompana. – Próbował sprzedać 5 kg cukierków za 60 zł – mówi portalowi tvp.info asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku.

Nie chciał płacić mandatu, więc… ukradł fotoradar

Mandaty to nieprzyjemna sprawa dla kierowców. Pewien Białorusin tak bardzo nie chciał płacić kary za jazdę z niedozwoloną prędkością, że ukradł...

zobacz więcej

19-latek z Gdańska na cel wziął samochód dostawczy zaparkowany w gdańskiej Oruni. Zdaniem policjantów włamując się najpewniej nawet nie wiedział co znajdzie w środku. A natknął się na słodycze.

Spośród wielu rodzajów słodkości wybrał krówki i żelki. – Łączną wartość skradzionego towaru oszacowano na 2,5 tys. zł – wyjaśnia nam asp. Karina Kamińska z KMP w Gdańsku.

Policjanci przejrzeli nagrania z kamer monitoringu, przesłuchali świadków i jeszcze tego samego dnia nabrali pewności, kto stoi za włamaniem. Wieczorem zapukali do drzwi mieszkania 19-latka. W jednym z pokoi okryli magazyn ze słodyczami.

Cukierki wróciły do właściciela. A złodziej trafił za kratki. Zdecydowano o areszcie, ponieważ mim młodego wieku okazał się recydywistą, która ma na swoim koncie podobne przestępstwa.

Śledczy ustalili, że miał pomocnika – również 19-latka, który pomagał sprzedać nielegalne cukierki. Za pięciokilogramowy karton żądał 60 zł. Teraz grozi mu pięć lat więzienia.

Koledze nawet 10 lat pozbawienia wolności.

banner
(fot. pomorska.policja.gov.pl)
(fot. pomorska.policja.gov.pl)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej