Czarzasty: Mam dla Ryśka złe informacje - z tobą nie zatańczę

– Będziemy zabiegali o współpracę z Partią Razem, Zielonymi, Robertem Biedroniem i jego środowiskiem – oznajmił Włodzimierz Czarzasty. Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej wskazał na wybory do Parlamentu Europejskiego; jego zdaniem bez PSL i SLD nie można się rządzić w sejmikach.

PSL z SLD: Zielono-czerwona koalicja w sejmikach wojewódzkich

PSL i SLD deklarują chęć tworzenia wspólnych koalicji we wszystkich sejmikach wojewódzkich, w których jest to możliwe; nasi radni rozmawiają w...

zobacz więcej

Czarzasty był pytany o ewentualną współpracę z Ryszardem Petru, który w jednym z wywiadów stwierdził, że SLD z każdym pójdzie w tany.

– Nie wiem, co pan Ryszard Petru w tej chwili robi, nie jestem w stanie powiedzieć, gdzie w tej chwili jest i dokąd idzie. Z panem Ryszardem Petru w kategoriach współpracy nie mam nic wspólnego, nigdy nie miałem – mówił szef SLD. – Mam dla Ryśka złe informacje: z tobą nie zatańczę – powiedział.

Czarzasty mówił też, z kim widzi możliwość tworzenia wspólnego frontu. Wskazał na obecnych koalicjantów czyli Unię Pracy, SDPL, Inicjatywę Feministyczną.

– Będziemy zabiegali o współpracę z Partią Razem, Zielonymi, Robertem Biedroniem i jego środowiskiem – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej