Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Ukrywał się w Kijowie. Wielokrotnie zmieniał miejsce zamieszkania”. Kulisy zatrzymania Gruzina

Podejrzany o zamordowanie 28-latki Gruzin wielokrotnie zmieniał miejsce zamieszkania – poinformowała w rozmowie z TVP Info mł. insp. Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Dodała, że w chwili zatrzymania w Kijowie mężczyzna był bardzo zaskoczony.

Zatrzymano Gruzina podejrzanego o zamordowanie Pauliny D.

W Kijowie zatrzymano Gruzina Mamuka Khetsuriani, podejrzewanego o zabójstwo Pauliny D. Zatrzymania dokonali polscy i ukraińscy policjanci.

zobacz więcej

39-letni obywatel Gruzji, poszukiwany w związku z zabójstwem 28-letniej Pauliny D. z Łodzi, został zatrzymany w czwartek w Kijowie. Prowadząca śledztwo prokuratura w Łodzi rozpocznie wkrótce procedurę ekstradycyjną do Polski.

– Na terenie Ukrainy przebywa specjalna grupa z polskiej policji , więc monitorują to, co się tam dzieje. Mężczyzna oczywiście już jest w areszcie ekstradycyjnym. Prokuratura robi wszystko, żeby jak najszybciej tę procedurę uruchomić, przyspieszyć. Myślę, że w przyszłym tygodniu jest szansa na to, żeby ten mężczyzna został przekazany stronie polskiej – powiedziała mł. insp. Joanna Kącka.

Podkreśliła, że zatrzymanie było możliwe dzięki bardzo dobrej współpracy ze stronami ukraińską i gruzińską. – Cały czas następował przepływ informacji za pośrednictwem polskich oficerów łącznikowych w tych państwach – powiedziała.

Mł. insp. Joanna Kącka mówiła tez o kulisach zatrzymania podejrzanego. – Wiemy, że ukrywał się w tym Kijowie. Zmieniał wielokrotnie miejsce zamieszkania, bywało że nocował w hostelach. Był bardzo zaskoczony zatrzymaniem – powiedziała.

Brutalne morderstwo

Zaginięcie kobiety zgłoszono w sobotę 20 października. Paulina D. wyszła z domu w piątek, by wieczorem spotkać się ze znajomymi. Ostatni raz była widziana w towarzystwie nieznanego mężczyzny – co zapisały kamery monitoringu – na jednej z łódzkich ulic.

Dotychczasowe ustalenia prokuratury wskazują na to, że 28-latka została zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Zwłoki, po zapakowaniu w torbę i owinięciu w folię, zostały przewiezione do lasku w okolicach Stawów Jana, gdzie odnaleziono je dopiero po pięciu dniach.

Podejrzanemu o zamordowanie 28-latki grozi najwyższy w Polsce wymiar kary, czyli dożywocie.

banner

źródło:
Zobacz więcej