RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

PSL z SLD: Zielono-czerwona koalicja w sejmikach wojewódzkich

PSL i SLD deklarują chęć tworzenia wspólnych koalicji we wszystkich sejmikach wojewódzkich, w których jest to możliwe; nasi radni rozmawiają w poszczególnych regionach – poinformował prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Stronnictwo i Sojusz wykluczają koalicje z PiS na poziomie sejmików – dodał.

Kosiniak-Kamysz o koalicjach z PiS: Nie będziemy upolityczniać dziury w drodze

Nie będzie żadnych koalicji z Prawem i Sprawiedliwością w sejmikach wojewódzkich – oznajmił prezes PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz dał do...

zobacz więcej

„To jest ten poziom polityczny, gdzie te decyzje będą zapadały na szczeblu ogólnokrajowym – w porozumieniu oczywiście z regionami, bo taką mamy zasadę. Nasze partie są w zasadzie pewnie najbardziej demokratycznymi formacjami, które mają najsilniejszą też decentralizację w swoich strukturach. Ale współpraca na poziomie krajowym jest nam bardzo potrzebna” – zaznaczył szef Stronnictwa.

Jak dodał, PSL i SLD deklarują chęć tworzenia wspólnych koalicji we wszystkich województwach, w których to jest możliwe. „Będziemy tam tworzyć współpracę. Już dzisiaj odbywają się spotkania naszych radnych w poszczególnych regionach” – wskazał Kosiniak-Kamysz. „Cieszę się z tego, że z SLD możemy w sposób jasny i otwarty deklarować chęć współpracy we wszystkich regionach, w których jest to możliwe” – podkreślił polityk.

Zaznaczył, że PSL i SLD chcą prowadzić rozmowy koalicyjne razem z Koalicją Obywatelską oraz ze wszystkimi partiami „samorządowymi”. „Wykluczamy możliwość rozmów z PiS-em na poziomie sejmików regionalnych” – oświadczył prezes ludowców.


banner

źródło:

Zobacz więcej