Pierwsza od lat egzekucja w Południowej Dakocie. Morderca dołączył do brata

Rodney Berget miał na sumieniu trzy ofiary (fot. TT/The_News_DIVA)

W amerykańskim stanie Południowa Dakota po raz pierwszy od 2012 r. został wykonany wyrok śmierci. Poprzez podanie śmiertelnego zastrzyku stracony został 56-letni Rodney Berget. Na jego bracie 18 lat temu, w stanie Oklahoma, także wykonano wyrok śmierci.

Torturował i utopił współlokatorkę. Wykonano egzekucję na mordercy

Po 16 latach spędzonych w celi śmierci 51-letni Troy Clark został poddany egzekucji za brutalne zabójstwo byłej współlokatorki. Zabito go w...

zobacz więcej

Rodney Berget został skazany na karę śmierci za zamordowanie w 2011 r. strażnika więziennego podczas nieudanej próby ucieczki z więzienia, gdzie odbywał karę dożywocia za usiłowanie dokonania dwóch zabójstw oraz gwałt.

Poniedziałkowa egzekucja opóźniła się o pięć godzin, a skazany, według świadków, był tak pogodzony z wyrokiem, że po wejściu na salę straceń pozwolił sobie nawet na żart: „Przepraszam za spóźnienie, ale utknąłem w korkach”.

Jego starszy brat Roger James Berget został stracony w wieku 39 lat w 2000 roku w Oklahomie, także poprzez zastrzyk z trucizną. Na karę śmierci został skazany za zamordowanie nauczyciela matematyki, któremu chciał ukraść samochód.

Rodney Berget jest 19. osobą od początku roku w USA, na której wykonano wyrok śmierci.

banner

źródło:

Zobacz więcej