Prezydent podpisze ustawę o ustanowieniu 12 listopada br. dniem wolnym od pracy

Prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę o ustanowieniu 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy – poinformował w poniedziałek rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Jak ocenił, parlament podjął „słuszną i oczekiwaną przez Polaków inicjatywę”.

Karczewski: Prezydent waha się, czy podpisać ustawę o dniu wolnym 12 listopada

– Prezydent Andrzej Duda waha się, czy podpisać ustawę o dniu wolnym 12 listopada – powiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław...

zobacz więcej

W piątek Senat poparł z poprawkami ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, ustanawiającą 12 listopada br. dniem wolnym od pracy.

W tej sytuacji ustawa musi wrócić do Sejmu. Najbliższe posiedzenie Izby zaplanowane jest na 7-9 listopada.

W poniedziałek Spychalski poinformował na Twitterze, że Andrzej Duda podpisze ustawę o ustanowieniu 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy. „Święto Niepodległości w tym roku jest wyjątkowe. Mija 100 lat od momentu gdy Polska wróciła na mapy Europy i Świata. Parlament podjął słuszną i oczekiwaną przez Polaków inicjatywę” – ocenił prezydencki rzecznik.


Karczewski: Prezydent waha się, czy podpisać ustawę o dniu wolnym 12 listopadaSenatorowie chcą, by 12 listopada świętowali również handlowcy

Projekt PiS: 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy

12 listopada 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy – wynika z projektu ustawy autorstwa posłów PiS o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy...

zobacz więcej

Nowo ustanowione święto będzie miało charakter uroczysty

23 października Sejm uchwalił ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, złożony przez posłów PiS dzień wcześniej.

Autorzy ustawy przypomnieli, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł uczynienia 12 listopada dniem wolnym.


12 listopada dniem wolnym od pracy. Sejm przyjął ustawę

Poprawki do ustawy

Senatorowie poparli w piątek poprawkę do ustawy skreślającą preambułę ustawy oraz zmianę eliminującą wskazanie, że nowo ustanowione święto będzie miało charakter uroczysty.

Senatorowie opowiedzieli się również za poprawką zmierzającą do tego, aby w dniu 12 listopada 2018 r. obowiązywały zasady dotyczące ograniczenia handlu, analogiczne do obowiązujących w niedzielę i inne dni świąteczne. Odrzucono zaś poprawkę zmierzającą do tego, by w dniu 12 listopada br. służba zdrowia pracowała tak jak w dni wolne od pracy.


Senatorowie krytycznie o ustanowieniu 12 listopada br. dniem wolnym od pracy
banner

źródło:
Zobacz więcej