Zmarł Kazimierz Czaplicki – wieloletni sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej

Kazimierz Czaplicki, b. szef Krajowego Biura Wyborczego i b. sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Kazimierz zmarł w wieku 73 lat (fot. PAP/Marcin Obara)

W wieku 73 lat zmarł b. szef Krajowego Biura Wyborczego i b. sekretarz Państwowej Komisji Wyborczej Kazimierz Wojciech Czaplicki – poinformowano w niedzielę na stronie internetowej PKW. Czaplicki pełnił te funkcje od 1991 r., czyli od początku istnienia KBW, do 2014 r.

Kiedy wybory prezydenckie? PKW podaje realne terminy

Pierwsza tura wyborów prezydenckich w 2015 r. odbędzie się prawdopodobnie 10 lub 17 maja; to najbardziej realne terminy – powiedział sekretarz PKW...

zobacz więcej

W komunikacie, podpisanym przez przewodniczącego PKW Wojciecha Hermelińskiego i szefową KBW Magdalenę Pietrzak, podkreślono, że Czaplicki „w gronie współpracowników i wielu innych osób pozostanie w życzliwej pamięci”.

„Rodzinie i najbliższym śp. Kazimierza Wojciecha Czaplickiego składamy głębokie wyrazy współczucia” – napisano.

Czaplicki urodził się 17 lutego 1945 r. w Wołominie. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1991-2014 pełnił funkcje szefa KBW i sekretarza PKW. W 2011 r. decyzją ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

banner

źródło:

Zobacz więcej