RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Stulecie niepodległości. Ruszył nowy serwis TVP

Przed nami kulminacja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę (fot. niepodlegla.tvp.pl)
Przed nami kulminacja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę (fot. niepodlegla.tvp.pl)

Najnowsze

Popularne

Przed nami kulminacja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Telewizja Polska stworzyła stronę niepodlegla.tvp.pl, na której możemy przeczytać m.in. liczne artykuły na temat historii naszego kraju. Dostępne jest także kalendarium imprez organizowanych z okazji stulecia odzyskania niepodległości.

Świętuj stulecie niepodległości z Telewizją Polską!

Przed nami kulminacja obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji Telewizja Polska przygotowała całą gamę własnych...

zobacz więcej

„To był wyjątkowo długi marsz. Zaczął się w czasie, gdy Rzeczpospolita jeszcze formalnie istniała, choć w praktyce była państwem zanarchizowanym i podległym Rosji. Musiało się wylać morze krwi, aby w listopadzie 1918 roku Polska odzyskała niepodległość” – czytamy na stronie niepodlegla.tvp.pl.

W zakładce „Polska wraca na mapę Europy” znajdziemy oś czasu z dziejami Rzeczypospolitej od rozpoczęcia konfederacji barskiej 29 lutego 1768 roku do 14 listopada 1918 roku, kiedy Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę nad tworzącą się administracją cywilną.

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości w całej Polsce odbywa się tysiące wydarzeń, które możemy sprawdzić na stronie niepodlegla.tvp.pl.

Pełnomocnik rządu do spraw obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości RP, wiceminister kultury Jarosław Sellin podkreślał, że są to różnego rodzaju imprezy – od wystaw i koncertów, poprzez warsztaty edukacyjne po tematyczne biegi terenowe i zajęcia kulinarne o historii polskiej kuchni.

Kulminację tych imprez zaplanowano na weekend 10-11 listopada. W stolicy 10 listopada odbędzie się wielki Koncert dla Niepodległej na Stadionie Narodowym, transmitowany przez Polskie Radio i telewizję publiczną. Z Polską Orkiestrą Radiową wystąpią znani artyści – m.in. Aleksandra Kurzak, Natalia Sikora, Adam Bałdych i Warszawskie Combo Taneczne. W repertuarze zaplanowano utwory zarówno z okresu dwudziestolecia międzywojennego, czasów II wojny światowej, jak i lat 60. ubiegłego wieku oraz ery polskiego rocka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej