RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

FBI potwierdza przejęcie dwóch przesyłek do kongresmenki

Dwie przejęte przesyłki podobne są do pięciu uprzednio przechwyconych (fot. Spencer Platt/Getty Images)
Dwie przejęte przesyłki podobne są do pięciu uprzednio przechwyconych (fot. Spencer Platt/Getty Images)

FBI potwierdził przejęcie dwóch podejrzanych paczek zaadresowanych do demokratycznej kongresmenki Maxine Waters – podała Agencja Reutera. Dwie przejęte przesyłki podobne są do pięciu uprzednio przechwyconych, wysłanych do byłego prezydenta Baracka Obamy i innych wysokich rangą demokratów.

Secret Service przechwycił podejrzane paczki do Clinton i Obamy

Amerykański Secret Service przechwycił podejrzane paczki wysłane na adresy domów byłego prezydenta Baracka Obamy i byłej sekretarz stanu Hilary...

zobacz więcej

Prezydent Donald Trump powiedział, że „cała siła rządu USA jest zaangażowana w śledztwo ws. paczek” z urządzeniami wybuchowymi, które zostały wysłane do osób publicznych i CNN. Podkreślił, że w USA nie ma miejsca na akty politycznej agresji.

Prezydent poinformował, że briefingi w tej sprawie przedstawiły mu już FBI, Secret Service i resort sprawiedliwości; obiecał gruntowne śledztwo.

– Nie możemy tolerować tych tchórzliwych prób i zdecydowanie potępiam wszystkich, którzy wybierają przemoc – oznajmił. Trump podkreślił, że „takie skandaliczne postępowanie” jest sprzeczne ze wszystkim, co stanowi wartość dla Amerykanów.

– W takich czasach musimy się zjednoczyć, musimy stanąć razem  – dodał prezydent.

Akcję rozsyłania urządzeń wybuchowych potępiła też pierwsza dama Melania Trump.

źródło:

Zobacz więcej