RAPORT

Pogarda

Leonardo DiCaprio wyprodukował film o Stanisławie Szukalskim

Producentem filmu są: Anna Dobrowolska, Leonardo DiCaprio i jego ojciec George DiCaprio (fot.  Gabe Ginsberg/Getty Images)
Producentem filmu są: Anna Dobrowolska, Leonardo DiCaprio i jego ojciec George DiCaprio (fot. Gabe Ginsberg/Getty Images)

Leonardo DiCaprio został współproducentem polskiego filmu „Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski” Ireneusza Dobrowolskiego. Dzieło zostanie pokazane w listopadzie w Holandii na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie (IDFA).

W Hollywood rozpoczął się Festiwal Filmów Polskich

Pokazem filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w legendarnym kinie The Egyptian w Hollywood, stolicy amerykańskiego filmu, rozpoczął się Festiwal...

zobacz więcej

„The Life and Lost Art of Szukalski” jest polsko-amerykańską produkcją. Producentką jest m.in. Anna Dobrowolska, Leonardo DiCaprio i jego ojciec George DiCaprio.

Dokument opowiada historię polsko-amerykańskiego artysty Stanisława Szukalskiego żyjącego w latach 1893-1987. Nagrania wideo zostały zarejestrowane przez Glenna Braya – znawcy sztuki i przyjaciela artysty.

Wątki poruszane w produkcji dotyczą m.in. życia w przedwojennej Polsce, początkach pracy, szukaniu inspiracji i historii przyjaźni między dwoma mężczyznami.

Twórczość Szukalskiego jest ceniona na całym świecie; największą renomą cieszy się w artystycznym środowisku Chicago.

Stanisław Szukalski, był polskim rzeźbiarzem, malarzem, rysownikiem i projektantem. Był jedną z najbarwniejszych osób w życiu artystycznym międzywojennej Warszawy i Krakowa. Zamieszkał w Burbank w stanie Kalifornia, gdzie tworzył aż do śmierci.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie odbędzie się w dniach 14-25 listopada.

banner

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej