RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Mazurek: Być może PSL powinien się zastanowić nad zmianą lidera

– Wygląda na to, że zwiększymy stan posiadania w sejmikach województw. Nasz wynik jest bardzo dobry, to kolejne zwycięstwo PiS – tak rzeczniczka partii Beata Mazurek odniosła się w rozmowie z dziennikarzami do sondażowych wyników wyborów samorządowych. Zapytana o ewentualne koalicje z ludowcami w sejmikach podkreśliła, że poparcie dla PSL spada.

Premier: Zyskaliśmy milion wyborców, wygraliśmy politycznie i matematycznie

– W porównaniu do wyborów sprzed czterech lat pozyskaliśmy około miliona nowych wyborców. Jako PiS wygraliśmy te wybory w sposób przekonujący...

zobacz więcej

– Być może PSL powinien się zastanowić nad tym, czy warto zmienić lidera, żeby PSL mogło mieć zdolność koalicyjną z innymi ugrupowaniami – powiedziała Beata Mazurek.

Według podanych w poniedziałek przed południem wyników sondażu Ipsos – tzw. late poll – w wyborach do sejmików wojewódzkich odnotowano 33 proc. dla PiS; 26,7 proc. – Koalicji Obywatelskiej; 13,6 – PSL; 6,6 proc. – SLD; 5,9 proc. – Kukiz'15; a 5,8 proc. dla Bezpartyjnych Samorządowców.

Na południe zaplanowano spotkanie Zjednoczonej Prawicy w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej w Warszawie. Mazurek poinformowała, że jego tematem będzie kampania wyborcza.

Pytana, czy szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro nie przyczynił się do tego, że wynik PiS jest „tylko bardzo dobry, a nie doskonały”, odpowiedziała, że wynik PiS jest bardzo dobry. – To kolejne zwycięstwo PiS, nie czarujmy rzeczywistości, że jest inaczej – mówiła rzeczniczka PiS. – Wygląda na to, że zwiększymy swój stan posiadania, jeśli chodzi o sejmiki województw – dodała Mazurek.

Rzeczniczka PiS zaprzeczyła, by jej ugrupowanie pracowało obecnie nad nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. Podkreśliła jednocześnie, że wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE będą respektowane. – Natomiast czekam na propozycję, którą przedstawi ewentualnie rząd, ponieważ to rząd dysponuje materiałami, korespondencją pomiędzy rządem a TSUE – dodała Mazurek.

Trybunał Sprawiedliwości UE zdecydował w ubiegły piątek o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym dotyczących przechodzenia w stan spoczynku sędziów. TSUE przychylił się w pełni do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie.

banner

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej