RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Ciężarowiec Adrian Zieliński idzie do polityki

Adrian Zieliński (fot. REUTERS/Dominic Ebenbichler)

Ciężarowiec Adrian Zieliński, ukarany czteroletnią dyskwalifikacją, został wybrany do rady miasta Mroczna (woj. kujawsko-pomorskie).

Polski ciężarowiec zdyskwalifikowany na cztery lata za doping. Apelacja oddalona

Panel dyscyplinarny przy Polskiej Agencji Antydopingowej utrzymał w pełni orzeczenie wydane w pierwszej instancji – czteroletnią dyskwalifikację...

zobacz więcej

W poniedziałek (22 października) Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów samorządowych w miejscowości Mrocza (w województwie kujawsko-pomorskim), z których wynika, że Zieliński zdobył mandat z okręgu 1.

Zieliński startował z Komitetu Wyborczego Wyborców dla Mieszkańców Miasta i Gminy Mrocza.

Sportowiec został wykluczony z reprezentacji Polski przed igrzyskami olimpijskimi w Rio de Janeiro w 2016 roku po ujawnieniu w jego organizmie środka dopingowego, nandrolonu.

Mistrz olimpijski w kat. 85 kg z Londynu zapewniał, że nigdy świadomie nie zażywał tego specyfiku. Przekonywał, że zanieczyszczona nim miała być zażywana przez niego witamina B12.

Dowodził, że dla niego, zawodnika najwyższej klasy światowej, kontrole antydopingowe były codziennością. Przed wyjazdem do Rio de Janeiro przeszedł ich kilkanaście. 13 stycznia 2017 roku zawodnik został ukarany czteroletnią dyskwalifikacją.

Zieliński zapewnił, że jego wszystkie plany sportowe są nadal związane z ciężarami i że trenuje po to, aby utrzymać formę i walczyć o prawo startu w igrzyskach w Tokio w 2020 roku.

O wygranej Zielińskiego poinformował na Twitterze dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Wojciech Koerber.

źródło:
Zobacz więcej