Jan Rulewski: Zdobyliśmy koronę miast, będziemy rządzić w wielu sejmikach

– Zdobyliśmy koronę miast i będziemy rządzić w wielu sejmikach. Trzeba będzie oddać dwa, góra trzy sejmiki, dlatego, że PiS zapomniał o regułach demokracji, które w każdym, państwie zakładają się, że tworzy się koalicje – tak Jan Rulewski (PO) komentował w „Gościu Wiadomości” wyniki wyborów samorządowych. – Nie popadamy w triumfalizm, ale wygraliśmy te wybory. Jest pewien niedosyt, ale w dużych miastach taka jest struktura elektoratu – mówił Marcin Horała (PiS).

Rekordowa frekwencja w wyborach samorządowych. Kolejne dane PKW

Jak dotąd ustalono wyniki wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów w 2370 gminach i miastach; ustalono również wyniki wyborów do 2360 rad gmin i...

zobacz więcej

Senator Jan Rulewski nie uważa wyniku Koalicji Obywatelskiej za słaby. Wskazywał, że choć Prawo i Sprawiedliwość wygrało w dziewięciu województwach, to wcale nie znaczy, że będzie rządzić w sejmikach.

– Zdobyliśmy koronę miast i będziemy rządzić w wielu sejmikach. Trzeba będzie oddać dwa, góra trzy sejmiki, dlatego, że PiS zapomniał o regułach demokracji, które w każdym, państwie zakładają się, że tworzy się koalicje. Tak, więc to jałowe zwycięstwo – stwierdził.

Rulewski podkreślił, że opozycję „czeka ciężka praca nad stworzeniem alternatywy programowej” na zbliżające się wybory europejskie i parlamentarne.

Senator PO stwierdził także, że opozycja „dała się wyprzeć ze środka” sceny politycznej.

– Jest zła atmosfera w stosunkach między nami a Kościołem. Zagospodarowało to PiS. A my nie możemy z tego zrezygnować, bo środek należy do nas – zaznaczył senator.

Horała podkreślał, że PiS powiększyło „stan posiadania”, a według niego największym przegranym tych wyborów jest Polskie Stronnictwo Ludowe.

– Nie popadamy w triumfalizm, ale wygraliśmy te wybory. Jest pewien niedosyt, ale w dużych miastach taka jest struktura elektoratu – mówił Marcin Horała (PiS) zaznaczając, że „historycznie, był to jeden z najlepszych wyników w wyborach samorządowych”.źródło:
Zobacz więcej