Podrzucił w supermarkecie zatrute jedzenie dla dzieci. Długo nie wyjdzie zza krat

Został skazany za usiłowanie zabójstwa i szantaż (fot. TT/)

Na 12,5 roku więzienia sąd w Ravensburgu (Badenia-Wirtembergia) skazał 54-letniego mężczyznę, który w zeszłym roku groził podrzuceniem w supermarketach w Niemczech i innych krajach Europy zatrutych artykułów spożywczych. Stawiał warunek - chciał dostać ponad 10 mln euro.

Pielęgniarka mordowała pacjentów, by nie umierali podczas jej zmiany

Japońska pielęgniarka przyznała się do zabicia co najmniej 20 osób. 31-letnia Ayumi Kuboki wyznała, że truła pacjentów w podeszłym wieku, by nie...

zobacz więcej

By wykazać swoją determinację, szantażysta umieścił w połowie września zeszłego roku w jednym z supermarketów we Friedrichshafen nad Jeziorem Bodeńskim pięć zatrutych słoików z odżywkami dla dzieci. Uprzedził o tym władze, dzięki czemu zatrute produkty usunięto ze sklepu.

W mailu wysłanym do policji, koncernów handlowych i organizacji konsumenckich sprawca groził, że umieści w sklepach 20 produktów żywnościowych zawierających truciznę, jeżeli nie otrzyma okupu w wysokości kilkunastu milionów euro.

Szantażysta nie sprecyzował, o jakie produkty chodzi ani w jakim regionie i w jakich sklepach je rozmieści; zapowiedział jedynie, że chce uderzyć w przedstawicielstwa niemieckich koncernów żywnościowych w całym kraju i za granicą.

Sąd w Ravensburgu poinformował o wymierzeniu mu kary więzienia za usiłowanie zabójstwa w połączeniu z szantażem. Prokuratura domagała się 13 lat pozbawienia wolności.

Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do podrzucenia zatrutych odżywek we Friedrichshafen i do planów szantażowania innych supermarketów.

Szantażysta został zatrzymany dzięki informacjom otrzymanym od mieszkańców. Wcześniej policja opublikowała zdjęcia podejrzanego wykonane przez kamerę w supermarkecie.

źródło:

Zobacz więcej