Nie będzie nowego systemu obsługi głosowań w sali posiedzeń Sejmu

Kolejne testy urządzeń nie wypadły pomyślnie, co zdecydowało o odstąpieniu od umowy przez urzędników z Wiejskiej (fot. arch. PAP/Jakub Kamiński)

Kancelaria Sejmu zrezygnowała ze współpracy z Asseco – ustalił portal tvp.info. Chodzi o umowę na dostarczenie i instalację nowego systemu obsługi głosowań w sali posiedzeń.

Wielki Test o Polskim Parlamentaryzmie. Zwycięzcy wsparli Fundację Kamili Skolimowskiej

Z okazji tegorocznych obchodów 550-lecia Parlamentaryzmu Rzeczypospolitej TVP zorganizowała specjalny odcinek „Wielkiego Testu”. Dwuosobowe zespoły...

zobacz więcej

Kolejne testy urządzeń nie wypadły pomyślnie, co zdecydowało o odstąpieniu od umowy przez urzędników z Wiejskiej. Informacje portalu tvp.info potwierdziła Kancelaria Sejmu.

Z kolei z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że Sejm będzie domagać się ponad 2 mln złotych z tytułu kar umownych. Dowiedzieliśmy się także, że praktycznie pewny jest kolejny przetarg na tę usługę.

Kancelaria Sejmu ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Asseco Poland w lutym 2017 r. Nowy system obsługi głosowań miał być gotowy we wrześniu tego samego roku. Wartość projektu wynosiła 4,7 mln złotych brutto.

Jak ostatnio informował szef sejmowego biura prasowego Andrzej Grzegrzółka, Kancelaria Sejmu, ze względu na niesprawność systemu, nie była zobowiązana do opłacenia inwestycji.

źródło:
Zobacz więcej