RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zapasy marihuany wyprzedane w jeden dzień po legalizacji

Producenci marihuany nie są w stanie spełnić oczekiwań rynku (fot. PAP/EPA/Andre Pichette)

Wyprzedaż całych zapasów marihuany, jakie znajdowały się w kanadyjskich sklepach i aptekach, zajęła zaledwie jeden dzień po legalizacji jej posiadania i rekreacyjnego używania. Kanada jest drugim po Urugwaju krajem na świecie, w którym na to pozwolono – podaje „Rzeczpospolita”.

Kanada legalizuje rekreacyjną marihuanę

Kanadyjski parlament przyjął prawo, które legalizuje rekreacyjne stosowanie marihuany. To pierwszy kraj grupy G7, który zdecydował się na ten krok.

zobacz więcej

111 placówek w kraju, które otrzymały zezwolenie na handel narkotykiem, wyprzedało wszystkie swoje zapasy. Asortymentu pozbyły się nawet sklepy internetowe. Producenci marihuany nie są dziś w stanie spełnić oczekiwań rynku.

– Tak naprawdę nikt nie jest – stwierdził Vic Neufeld, prezes jednej z firm zajmujących się produkcją marihuany. Jak dodał, uregulowanie relacji między podażą a popytem może potrwać kilka miesięcy.

Kanadyjski parlament przyjął prawo, które legalizuje rekreacyjne stosowanie marihuany, w czerwcu br. Posiadanie narkotyku było traktowane w Kanadzie jako przestępstwo od 1923 r., ale w 2001 r. depenalizowano marihuanę medyczną.

źródło:
Zobacz więcej