Wieczór wyborczy na portalu tvp.info

W niedzielę po zakończeniu głosowania przekażemy informację z wynikami exit poll (fot. portal tvp.info)

Już w niedzielę wybory samorządowe; przewidywany czas zamknięcia lokali wyborczych to godz. 21. Wkrótce po zamknięciu lokali na portalu tvp.info będzie można śledzić wyniki głosowań w poszczególnych miastach, z przeprowadzonych w dniu wyborów sondaży exit poll. Będzie można wysłuchać komentarzy ekspertów i zobaczyć, co się dzieje w sztabach wyborczych poszczególnych partii.

Wielu wybory już wygrało. „Nie potrzebują głosów wyborców”

3052 kandydatów do rad gmin nie potrzebuje głosów wyborców, by zdobyć mandat w wyborach samorządowych. W okręgach wyborczych, w których startują,...

zobacz więcej

Sondaż exit poll przeprowadzi w dniu wyborów przed 1160 losowo wybranymi lokalami wyborczymi firma Ipsos.

Wyniki badania exit poll to informacje o procentowym poparciu dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji wyborczej oraz wynikach poszczególnych kandydatów na prezydentów w 10 miastach Polski – Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Lublinie, Gdańsku, Białymstoku i Kielcach.

Oficjalne wyniki wyborów będą podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Spodziewane całościowe wyniki będą opublikowane najprawdopodobniej we wtorek lub środę.

21 października w wyborach samorządowych wybierzemy blisko 47 tys. radnych gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także prawie 2,5 tys. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Druga tura wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbędzie się 4 listopada.

źródło:
Zobacz więcej