Zapadł wyrok w sprawie Kongijczyka, który zaatakował Polaków w Rimini

Proces Kongijczyka toczył się za zamkniętymi drzwiami (fot. arch.PAP/EPA/MANUEL MIGLIORINI)

Sąd we włoskiej Bolonii utrzymał wyrok 16 lat więzienia w procesie apelacyjnym Kongijczyka, który był jednym z czterech sprawców brutalnego ataku na parę polskich turystów w Rimini latem 2017 roku.

Rodzice gwałcicieli z Rimini będą wydaleni z Włoch. Kwestia „bezpieczeństwa narodowego”

Sąd we Włoszech zdecydował o wydaleniu pochodzących z Maroka rodziców dwóch nieletnich sprawców napaści na dwoje polskich turystów w Rimini....

zobacz więcej

Obrońcy wnioskowali o uniewinnienie 21-letniego obecnie Kongijczyka lub zmniejszenie kary. Wskazywali, że miał traumatyczne dzieciństwo i młodość.

Argumentowali, że padł ofiarą fałszywych zeznań i zmowy trzech pozostałych członków ataku - dwóch synów marokańskich imigrantów i Nigeryjczyka. Zostali oni skazani w lutym tego roku przez sąd dla nieletnich w Bolonii na 9 lat i 8 miesięcy więzienia. Sąd apelacyjny potwierdził ten wyrok.

Reprezentujący w procesie Polaków i miasto Rimini mecenas Maurizio Ghinelli domagał się utrzymania kary. W rozmowie z IAR przypomniał, że sąd pierwszej instancji w Rimini odrzucił wskazywane przez obronę Butungu okoliczności łagodzące.

Proces odbywał się w trybie przyśpieszonym za zamkniętymi drzwiami.

źródło:
Zobacz więcej