Prezydent Korei Płd. przekazał Franciszkowi zaproszenie od Kim Dzong Una

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In przekazał papieżowi Franciszkowi podczas audiencji w Watykanie zaproszenie od przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una do Pjongjangu – podały władze w Seulu. Watykan nie potwierdził jeszcze tej informacji.

Kim Dzong Un zaprosił Franciszka

Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un zaprosił papieża Franciszka, by odwiedził Pjongjang – poinformowała we wtorek kancelaria prezydenta Korei Płd....

zobacz więcej

Audiencja u papieża trwała ponad pół godziny. Dziennikarze, którzy ją obserwowali, poinformowali, że prezydent w chwili powitania powiedział papieżowi, że jest katolikiem i podziękował za mszę, którą w intencji pokoju na Półwyspie Koreańskim odprawił w środę w bazylice św. Piotra watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

Mun podarował papieżowi płaskorzeźbę przedstawiającą wizerunek Chrystusa w koronie cierniowej i dodał: „To są cierpienia narodu koreańskiego”.

Franciszek wręczył mu zaś medalion z gałązką oliwną, wyjaśniając, że symbolizuje ona „pragnienie pokoju w Korei”.

– Wasza Świątobliwość jest nie tylko głową Kościoła katolickiego, ale także nauczycielem ludzkości – powiedział do papieża koreański przywódca. – Niech pan pracuje dla pokoju – odparł Franciszek.

Oczekiwany jest komunikat Watykanu na temat audiencji i przeprowadzonych rozmów.

źródło:

Zobacz więcej