Politycy o taśmach: Przykład, jak poprzednia władza traktowała Polskę i Polaków

– Te taśmy pokazują jedno - sposób myślenia w PSL-u – powiedział w programie „Minęła 8” Jakub Banaszek z Porozumienia, komentując najnowsze taśmy ujawnione przez portal tvp.info. – To smutny przykład tego, w jaki sposób poprzednia władza traktowała Polskę i Polaków – mówił Tomasz Latos z PiS. – W stenogramach nie widzę nic poza troską o jakość polityki – oceniła Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej.

„Nie chcą się uczyć”, „Rozpuszczenie władzą”. Politycy PSL narzekają na swoich działaczy

Portal tvp.info ujawnia kolejne nagrania z udziałem polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. Były premier i wieloletni prezes tej partii Waldemar...

zobacz więcej

Goście TVP Info komentowali kolejne nagrania ujawnione przez portal tvp.info. Słychać na nich byłego premiera i wieloletniego prezesa PSL Waldemara Pawlaka oraz ministra pracy i polityki społecznej w rządzie PO-PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Obaj politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego narzekają na jakość swoich kadr politycznych. – Nie chcą się uczyć – mówi Pawlak. Kosiniak-Kamysz stwierdza, odnosząc się do działaczy partyjnych, że „nastąpiła deprawacja władzą”.

Joanna Schmidt z Klubu Poselskiego Liberalno-Społeczni oceniła, że słyszy na nagraniach rozmowę podsumowującą. – Panowie podsumowują, że podejście ich działaczy, czy w ogóle w polityce jest dalekie od merytoryki – powiedziała. – Dla mnie nic szokującego, co by uderzało w przewodniczącego Kosiniaka-Kamysza, nie widzę – mówiła posłanka Schmidt.

Tomasz Latos z PiS stwierdził, że treść opublikowanych właśnie taśm jest szokująca. – Pokazuje kulisy polityki w czasach, kiedy była prowadzona przez PO i PSL. Niestety, bo chciałbym, aby politycy zawsze prezentowali wysokie standardy. Niestety te rozmowy opublikowane w ostatnich dniach pokazują, jaka była prawdziwa rola wielu polityków i ich prawdziwe działania. Nie te pokazywane w Sejmie czy na konferencjach prasowych – powiedział Latos.

Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej, odnosząc się do rozmowy Pawlaka z Kosiniakiem-Kamyszem zapewniała, że widzi w tej wymianie zdań troskę o jakość polityki.

– W stenogramach nie widzę nic poza troską o jakość polityki, w zasadzie dobrze świadczącą o panu Władysławie Kosiniaku-Kamyszu – oceniła. Posłanka zauważyła, że większość nagranych polityków zapłaciła słoną cenę polityczną i dzisiaj często w polityce już nie są.

Kosiniak-Kamysz: Majchrowski do perfekcji opanował rozgrywanie ludzi

Jacek Majchrowski „do perfekcji opanował rozgrywanie ludzi na dworze” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. Ujawniamy następne rozmowy zarejestrowane...

zobacz więcej

– Każda z tych wypowiedzi jest co najmniej bulwersująca – powiedział Józef Brynkus z Kukiz’15 i zaapelował do mediów, by opublikowały wszystkie taśmy do jakich mają dostęp w całości.

– Kukiz’15 jest zwolennikiem powołania w tej sprawie komisji śledczej – dodał. Jego zdaniem diagnoza Kosiniaka-Kamysza jest trafna.

– Problem w tym, że tam jest obłuda. To nie jest tak, że on się martwi tym, iż doszło do takiej sytuacji i wszyscy oczekują jakiś korzyści. Problem polega na tym, że on się troszczy o to o czym mówi w ostatnim zdaniu: to się może skończyć tragicznie, bo ci, co konsumują, znajdą sobie później innych żywicieli. I teraz znaleźli – powiedział Brynkus.

Jakub Banaszek z Porozumienia uważa, że taśmy pokazują jedno – sposób myślenia w PSL-u. – Te konsumpcje rzeczywiście były i za to polityczną odpowiedzialność ponosi pan premier Pawlak i pan Kosiniak-Kamysz. Oni byli liderami PSL-u i nie można mówić, że troszczyli się o państwo, skoro wiedzieli, że takie rzeczy miały miejsce – powiedział Banaszek.

– Widać z tych taśm, że taki mamy klimat. Taki klimat był w poprzedniej kadencji – ocenił Sylwester Chruszcz z WiS.

– To pokazuje, że PO nie miała silnej ławki do współrządzenia krajem. Nie miała zaplecza merytorycznego i cała filozofia tamtych rządów to była wyprzedaż polskiej gospodarki, by zakryć dziurę budżetową – stwierdził Chruszcz.

źródło:
Zobacz więcej