RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

PO przeprasza kandydata PiS na prezydenta Szczecina

PO przeprosiła Sochańskiego na Twitterze (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)
PO przeprosiła Sochańskiego na Twitterze (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

Platforma Obywatelska przeprosiła Bartłomieja Sochańskiego za słowa o tym, że kandydat PiS na prezydenta Szczecina jest zaangażowany w import rosyjskiego węgla. Strony zawarły przed sądem ugodę.

Sąd: PO musi przeprosić Mateckiego za „damskiego boksera”

Platforma Obywatelska ma zakaz kolportowania nieprawdziwych informacji, że Dariusz Matecki jest damskim bokserem – uznał Sąd Okręgowy w Szczecinie....

zobacz więcej

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Szczecina Bartłomiej Sochański złożył do sądu wniosek w trybie wyborczym o sprostowanie i przeprosiny.

– Dotyczy kłamliwego oświadczenia, które zostało opublikowane w „Gazecie Wyborczej”, jakobym handlował węglem z Rosji dotowanym przez Putina. Takie wstrząsające oświadczenia zamieściła „Gazeta Wyborcza” w ślad za posłami PO i będą musieli autorzy takiego oświadczenia, kłamliwego i oszczerczego, w trybie wyborczym za to odpowiedzieć – powiedział Sochański w filmie opublikowanym na swoim profilu na Facebooku.

– Strony zawarły ugodę. Platforma Obywatelska zdecydowała się przeprosić – poinformował rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie Tomasz Szaj.

„Zdecydowałem się zawrzeć ugodę, bo mimo skali pomówienia, sądzę, że zgoda buduje, a ponadto wolę spędzić ostatnie dni kampanii z mieszkańcami Szczecina, a nie na sali sądowej” – napisał Sochański.

Partia przeprosiny zamieściła na Twitterze krótko po godz. 15.

Poseł PO Cezary Tomczyk powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że Bartłomiej Sochański „jest współwłaścicielem firmy obsługującej import do Polski rosyjskiego węgla”. – Jak to się ma do deklaracji tego rządu, który z jednej strony uważa, że rosyjski węgiel to zło, z drugiej strony na swoich listach ma Sochańskiego, który w tym procederze bierze czynny udział? – poytał Tomczyk.

Dodał, że „tylko dzięki firmie” Sochańskiego, która „obsługuje import do Polski rosyjskiego węgla”, prawie 200 tys. ton tego surowca „zostało sprowadzone do naszego kraju”. Posłowie PO Norbert Obrycki i Arkadiusz Marchewka na konferencji prasowej w Szczecinie po zawarciu ugody nazwali wpis na Facebooku Platformy dotyczący Sochańskiego „niefortunnym”; pokazali jednak karty statków transportujących rosyjski węgiel, które – jak powiedzieli – obsługuje agencyjnie firma, w której udziały ma Sochański. Podczas konferencji posłowie zadawali pytania o rolę Sochańskiego w przedsiębiorstwie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej