RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Gazeta Wyborcza” sprostowała nieprawdziwe informacje dotyczące siostry premiera

W środowym wydaniu gazety pojawiło się sprostowanie dotyczące Anny Morawieckiej (fot.  PAP/Marcin Obara/TT/Krzysztof Sobolewski)
W środowym wydaniu gazety pojawiło się sprostowanie dotyczące Anny Morawieckiej (fot. PAP/Marcin Obara/TT/Krzysztof Sobolewski)

„Gazeta Wyborcza” – zgodnie z decyzją Sądu Apelacyjnego – zamieściła w środowym numerze sprostowanie dotyczące nieprawdziwych informacji na temat siostry premiera. „Nieprawdziwe są rozpowszechniane przez nas informacje o przekazaniu z budżetu Starostwa Powiatowego w Trzebnicy pod stołem, bez żadnego trybu i konkursu kwoty 1,720 zł na rzecz Fundacji Ludzka Sprawa, której prezesem jest Anna Morawiecka” – napisano.

Sąd: Gazeta Wyborcza podała nieprawdziwe informacje o siostrze premiera. Musi sprostować

Sąd Apelacyjny wydał postanowienie, w którym zobowiązuje red. Magdalenę Kozioł i redakcję Gazety Wyborczej do zaprzestania rozpowszechniania...

zobacz więcej

Sąd Apelacyjny wydał w ostatnich dniach postanowienie, w którym zobowiązał red. Magdalenę Kozioł i redakcję „Gazety Wyborczej” do zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o Annie Morawieckiej, siostrze premiera Mateusza Morawieckiego. Dziennik zarzucał jej, że przyjmowała „pod stołem” pieniądze dla swojej fundacji.

– Zgodnie z wyrokiem, który jest prawomocny, „Gazeta Wyborcza” ma opublikować sprostowanie na 3. stronie swojego wydania papierowego, a także na portalach wyborcza.pl i fakt24.pl – mówiła w rozmowie z portalem tvp.info pełnomocnik Anny Morawieckiej, mec. Wioletta Hucał.

Ponadto wydawca ma wpłacić 10 tys. złotych na rzecz Fundacji Ludzie Jesieni w Siemianicach – dodała prawniczka.

W środowym wydaniu gazety pojawiło się sprostowanie dotyczące Anny Morawieckiej.

„Oświadczam, że podaliśmy nieprawdziwe informacje na temat Anny Morawieckiej, na podstawie których powstał artykuł Gazety Wyborczej z dnia 26 września 2018 r. p.t.: „Morawiecka idzie po władzę”. Nieprawdziwe są rozpowszechniane przez nas informacje o przekazaniu z budżetu Starostwa Powiatowego w Trzebnicy pod stołem, bez żadnego trybu i konkursu kwoty 1,720 zł na rzecz Fundacji Ludzka Sprawa, której prezesem jest Anna Morawiecka” – napisano w sprostowaniu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej