RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje dziennikarz radiowej Jedynki Bogdan Sawicki

Bogdan Sawicki 1967-2018 (fot. arch.PAP/Stach Leszczyński)

W wieku 51 lat zmarł dziennikarz radiowej Jedynki, lektor, prezenter Polskiego Radia i Telewizji Polskiej Bogdan Sawicki. Od pewnego czasu zmagał się z chorobą nowotworową.

Nie żyje Robert Brylewski. Muzyk był w śpiączce

Nie żyje Robert Brylewski. Muzyk miał 57 lat. Informację potwierdzono na stronach zespołów Izrael i Brygada Kryzys na Facebooku. Artysta zmarł w...

zobacz więcej

Bogdan Sawicki urodził się 14 października 1967 r. w Białymstoku. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku lat 90. rozpoczął pracę w Polskim Radiu – początkowo w rozgłośni w Białymstoku, a następnie w Programie I Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję „Zawsze 5 po...”. W 1999 r. zaczął pracę w zespole „Inforadia”, w którym prowadził program „News and Talk”.

Sawicki był także lektorem w TVP2, prowadzącym „Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego”, wydawcą programów informacyjnych oraz autorem programu „Odkryj Nowy Świat” w TVP3.

W latach 2000-2002 współpracował z Polskim Radiem Bis. Prowadził tam poranny program „Wstawaj, szkoda dnia” o charakterze informacyjno-edukacyjnym.

Pod koniec 2001 r. zaczął prowadzić w TVP1 codzienny program informacyjny „Agrobiznes”, a od marca 2009 r. współpracował z radiową Jedynką, gdzie był prowadzącym „Czterech pór roku” i „Lata z Radiem”. W latach 2011-2015 był współprowadzącym plenerowych koncertów „Lata z Radiem”.

źródło:

Zobacz więcej