Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Polityk PSL do dziennikarza portalu tvp.info: Zgłaszam pana do prokuratury

– Pan uczestniczy w łamaniu prawa – powiedział Janusz Piechociński do dziennikarza portalu tvp.info proszącego go o wypowiedź. (fot. arch. PAP/Marcin Obara)

– Nagrałem tę rozmowę, zanotowałem pańskie nazwisko i numer telefonu. Jeszcze dziś zgłaszam pana do prokuratury – w ten sposób Janusz Piechociński (PSL), były wicepremier w rządach Donalda Tuska odpowiedział dziennikarzowi portalu tvp.info na prośbę o komentarz.

„Zbyt prorosyjski” Piechociński. „Mogło to się skończyć przejęciem polskiego sektora naftowego”

– Wiemy, że w latach 2008-10 negocjacje z firmami energetycznymi, które wtedy prowadzono – choćby podchody Rosji do prywatyzacji Lotosu – mogły...

zobacz więcej

Piechociński zarzucił naszemu dziennikarzowi „uczestnictwo w łamaniu prawa” i „dysponowanie taśmami”. To reakcja, łagodna, jak zaznaczył, na prośbę o komentarz w sprawie opublikowanej na portalu tvp.info treści nagrań z rozmowy Jana Kulczyka z Pawłem Grasiem.

– Nieważne, czy panu to zlecił Kurski, czy Ziemiec, czy może kto inny. Zanotowałem sobie pańskie nazwisko i jeszcze dziś zgłaszam pana do prokuratury – mówił polityk.

W rozmowie z Pawłem Grasiem Jan Kulczyk stwierdził, że ówczesny wicepremier z PSL, o którym wyrażał się per „ten osioł Januszek Piechociński”, stanowi dla niego przeszkodę w realizacji prywatnych zamierzeń biznesowych.

Celem kontaktu z Grasiem, a za jego pośrednictwem z premierem Tuskiem, mogło być ominięcie tej przeszkody.

Komentarza na temat tej rozmowy ze strony Janusza Piechocińskiego nie uzyskaliśmy.

źródło:
Zobacz więcej