Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Stumilionowy przekręt na VAT. Są zarzuty dla czterech osób

Prokuratura podkreśla, że możliwe są kolejne zatrzymania i zarzuty (fot. Shutterstock/kolbet)

Cztery osoby należące do międzynarodowej grupy przestępczej zostały oskarżone o wyłudzenia VAT - poinformowała Prokuratura Krajowa. Sprawa dotyczy wyłudzenia podatku VAT na kwotę ponad 100 mln zł - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Mieli budować szerokopasmowy internet, są podejrzani o wyłudzenie milionów

Dwaj szefowie katowickiej spółki informatycznej Open-Net oraz dwaj przedstawiciele firmy, która miała wybudować sieć szerokopasmową, usłyszeli...

zobacz więcej

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Podlaski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Białymstoku.

Cztery osoby, w tym trzech przedsiębiorców oraz księgową, zatrzymali w Warszawie i w powiecie nowodworskim policjanci CBŚP i funkcjonariusze CBA z Olsztyna.

Przedstawione zostały im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, poświadczenia nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz pomocnictwa w popełnieniu oszustw podatkowych i narażenia na nienależny zwrot podatkowej należności publicznoprawnej.

Wyłudzenia VAT na kwotę ok. 700 mln zł. Wśród podejrzanych dwaj adwokaci

Adwokaci są wśród podejrzanych w śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Białymstoku. Chodzi o grupę...

zobacz więcej

Przestępczy proceder związany był m. in. z obrotem metalami szlachetnymi, w tym granulatem srebra i platyną. Fikcyjny obrót towarami odbywał się przy wykorzystaniu kontrolowanych przez grupę spółek kapitałowych, które wystawiały faktury poświadczające nieprawdę w obrocie tymi towarami.

Członkowie grupy dopuszczali się też prania brudnych pieniędzy - podała w komunikacie prokuratura.

Wobec czterech podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zabezpieczono również majątek należący do podejrzanych o wartości ponad 5,5 mln zł, dokumentację i nośniki komputerowe jako dowody w sprawie.

Łącznie w sprawie 17 osób jest podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna, której śledczy zarzucają kierowanie tą grupą.

Jak podała Prokuratura Krajowa, sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

źródło:

Zobacz więcej