Boko Haram zabiło kolejną pracownicę organizacji humanitarnej

W wyniku rebelii Boko Haram zginęło ponad 27 tys. ludzi (fot. TT/NaijaNews And Events)

Dżihadyści z Boko Haram w Nigerii zamordowali uprowadzoną wcześniej pracownicę organizacji humanitarnej. To kolejne takie zabójstwo. Miesiąc temu zginęła jedna z jej koleżanek.

Nigeria: 17 żołnierzy zginęło w ataku Boko Haram

Co najmniej 17 nigeryjskich żołnierzy zginęło w czwartkowym ataku dżihadystów z Boko Haram na bazę militarną na północy Nigerii – poinformowała...

zobacz więcej

Trzy kobiety i ośmiu nigeryjskich żołnierzy zostało porwanych przez Boko Haram, organizację terrorystyczną związanej z tak zwanym Państwem Islamskim, w marcu w miasteczku Rann w północno-wschodniej części kraju, przy granicy z Kamerunem.

Dwie z uprowadzonych kobiet: Hauwa Liman i Saifura Khorsa, pracowały dla Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, trzecia z nich, Alice Loksha – dla agencji UNICEF.

Od września, kiedy Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża otrzymał nagranie z morderstwa Khorsy, nie było żadnych nowych informacji o porwanych kobietach.

Bojownicy Boko Haram przekazując we wrześniu nagranie zagrozili zabójstwem dwóch pozostałych kobiet i porwanej w lutym 15-letniej dziewczynki, Leah Sharibu, uczennicy chrześcijańskiej szkoły.

Władze Nigerii nie podały nazwiska kolejnej ofiary, jednak jeden z ministrów złożył kondolencje rodzinie Hauwy Liman.

Od 2009 r., czyli od początku rebelii Boko Haram w północno-wschodniej Nigerii zginęło ponad 27 tys. osób, a prawie 2 mln musiało opuścić swoje domy. W 2014 r. w mieście Chibok, również na północnym wschodzie kraju, bojownicy Boko Haram porwali ponad 200 dziewczynek. 107 z nich uwolniono lub odnaleziono.

źródło:
Zobacz więcej