Rulewski o plakacie z politykami PiS: Propagowanie ideologii faszystowskiej jest konstytucyjnie zakazane

– Nie wiem, czy to nie podlega ściganiu przez prawo, bo używanie symboli, propagowanie ideologii lub haseł faszystowskich jest w Polsce konstytucyjnie zakazane – powiedział w programie „O co chodzi” senator PO Jan Rulewski. W ten sposób skomentował publikację plakatu przez posła PO Grzegorza Furgo. Marcin Horała z PiS ocenił, że cały przekaz Koalicji Obywatelskiej w kampanii jest negatywny. – Już tak bardzo się w tej nienawiści zapędzili, że weszli w buty propagandy hitlerowskiej, goebbelsowskiej – mówił Horała.

Politycy PiS przedstawieni na nazistowskim plakacie. Grafikę opublikował poseł PO

Poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Furgo opublikował na swoim koncie w serwisie Twitter grafikę z wizerunkami polityków partii Prawo i...

zobacz więcej

Chodzi o wpis posła Platformy Obywatelskiej Grzegorza Furgo, który opublikował na swoim twitterowym koncie grafikę z wizerunkami polityków partii Prawo i Sprawiedliwość, która jest wzorowana na propagandowym niemieckim plakacie z czasów II wojny światowej.

– Nie wiem, czy to nie podlega ściganiu przez prawo, ponieważ używanie symboli, propagowanie ideologii lub haseł faszystowskich jest w Polsce konstytucyjnie zakazane – powiedział Jan Rulewski z PO.

– To pokazuje, jak daleko zapędziła się w tej kampanii Koalicja Obywatelska, czyli Platforma i Nowoczesna – ocenił Marcin Horała z PiS. Podkreślił, że cały przekaz tych partii w kampanii jest negatywny. – To nienawiść do PiS-u. Już tak bardzo się w tej nienawiści zapędzili, że weszli w buty propagandy również hitlerowskiej, goebbelsowskiej – mówił Horała.

Przypomniał, że to była grafika używana do tego, by wzbudzać nienawiść do Żydów w III Rzeszy. – A teraz poseł Platformy podmienił twarze Żydów na polityków PiS i nas atakuje – wskazał Horała.źródło:
Zobacz więcej