SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

„Europa Christi chce, żeby Europa była życiem ludzi normalnych”

– Jeżeli zakładałbym dzisiaj partię polityczną, tobym powiedział, że największe szanse miałaby partia, która się nazywa Partia Ludzi Normalnych, Zwyczajnych – mówił w programie „O co chodzi” (TVP Info) ks. infułat Ireneusz Skubiś, wyjaśniając przesłanie ruchu Europa Christi. – My, chrześcijanie, stanowimy ogromną większość w Europie. Tylko nie umiemy się zjednoczyć – dodał.

Inicjatywy Ruchu „Europa Christi” z mecenatem Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych

Ruch „Europa Christi” przypomina o „chrześcijańskich korzeniach Europy” i chce ratować jej tożsamość kulturową – podkreślał jego promotor ks. inf....

zobacz więcej

Od 15 do 22 października potrwa w Warszawie, Rzeszowie, Lublinie, Łodzi, Częstochowie i Krakowie II Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi”. Myślą przewodnią jest wizja Europy w ujęciu św. Jana Pawła II. Ks. infułat Ireneusz Skubiś wyjaśniając przesłanie ruchu Europa Christi, podkreślił, że „my, chrześcijanie, stanowimy ogromną większość w Europie”.

– Tylko nie umiemy się zjednoczyć. Jakoś nie potrafimy myśleć po chrystusowemu. Jakby odebraliśmy paszport Chrystusowi – wskazał. Podkreślił, że Europa Christi pragnie to zmienić.

– Europa Christi chce, żeby Europa była życiem ludzi normalnych. Jeżeli zakładałbym dzisiaj partię polityczną, tobym powiedział, że największe szanse miałaby partia, która się nazywa Partia Ludzi Normalnych, Zwyczajnych.

Tych w Europie jest bardzo wielu. To są wspaniali ludzie. Oni myślą normalnie – mówił gość programu. – Natomiast zauważamy nawet w życiu politycznym Polski, jak niektórzy ludzie myślą jakoś nie po kolei – dodał duchowny.

źródło:
Zobacz więcej