Schetyna o wpisie Furgo: Nie powinno się używać takiego języka w debacie politycznej

Poseł PO Grzegorz Furgo opublikował na swoim koncie na Twitterze grafikę nawiązującą do propagandowego plakatu z czasów II wojny światowej (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

– Nie powinno się używać takiego języka w debacie politycznej – ocenił lider PO Grzegorz Schetyna, komentując wpis na Twitterze posła Grzegorza Furgo (PO), nawiązujący do propagandowego plakatu z czasów II wojny światowej. Schetyna podkreślił, że Furgo przeprosił i wycofał wpis.

Politycy PiS przedstawieni na nazistowskim plakacie. Grafikę opublikował poseł PO

Poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Furgo opublikował na swoim koncie w serwisie Twitter grafikę z wizerunkami polityków partii Prawo i...

zobacz więcej

Chodzi o wpis, który poseł PO Grzegorz Furgo zamieścił na Twitterze, publikując plakat z grafiką przedstawiającą przerobione twarze czołowych polityków Zjednoczonej Prawicy – Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Zbigniewa Ziobro i Mateusza Morawieckiego.

Na dole plakatu widniał napis: „Złe duchy nad Twoim domem! Wspieraj UE, a zostaniesz uratowany”. Polityk napisał: „Wymowna ta grafika, #IdźNaWybory, #IdęNaWybory, #ZepsulicięPolsko”. Internauci zauważyli jednak, że to przeróbka propagandowego plakatu kolportowanego przez Niemców w czasie II wojny światowej.

Poseł po głosach krytyki usunął wpis i przeprosił. „Kontrowersyjną grafikę usunąłem, przyznając, że nie miałem zielonego pojęcia, że istnieje podobny oryginał z czasów II wojny światowej. Wszystkich, którzy zostali urażeni przepraszam” – napisał Furgo na Twitterze.

Schetyna pytany na konferencji prasowej, co myśli o wpisie posła PO, podkreślił, że Furgo „przeprosił i wycofał plakat”. „To jest jeden do jednego plakat, który pojawił się także w marszu ONR-u parę miesięcy temu, to jest w ogóle język, którego nie powinno się używać w debacie politycznej” – powiedział lider PO.

źródło:

Zobacz więcej