Schetyna: Ostatnie 12 lat to czas dobrych rządów w polskim samorządzie

Jeden z liderów Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konwencji krajowej KKW Koalicji Obywatelskiej Platforma i Nowoczesna (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Ostatnie 12 lat to był czas dobrych rządów w polskim samorządzie. Ale to tylko kolejny etap; chcemy wygrać te wybory jako Koalicji Obywatelska, by przez kolejne pięć lat dalej modernizować nasz kraj – powiedział w Jaworze (Dolnośląskie) przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

„Szarańcze” i „muchy” Schetyny. „Takiego języka nie powstydziłaby się hitlerowska gazeta”

– „Szarańcza”, „muchy”, takiego języka nie powstydziłaby się hitlerowska gazeta „Der Sturmer”, czy sowiecka „Komsomolskaja Prawda” – ocenił szef...

zobacz więcej

Schetyna i przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer wystąpili na konferencji prasowej w okolicach powstającej tam fabryki Mercedesa oraz nowo wybudowanej trasy S3.

– Jesteśmy w miejscu szczególnym nie tylko dla Dolnego Śląska, ale też dla całego naszego kraju. Mamy za sobą otwieraną za chwilę drogę ekspresową S3 – fragment z Legnicy do Bolkowa oraz budowaną fabrykę Mercedesa. To są dwa symbole nowoczesnej Polski, o której marzymy i którą budujemy – podkreślił Schetyna.

Jak zauważył, ostatnie 12 lat to czas „dobrych koalicji samorządowych na każdym szczeblu”. – Koalicji PO i PSL, dzięki którym mogliśmy pokazać, jak dobrze może wyglądać współpraca między samorządem a administracją rządową – zaznaczył lider PO.

Według niego Dolny Śląsk jest „przykładem dobrej współpracy”. – 12 lat dobrych rządów w polskim samorządzie, ale to tylko etap. Chcemy wygrać te wybory jako Koalicja Obywatelska, by przez kolejne pięć lat dalej modernizować nasz kraj – zapowiedział szef PO. Podkreślił też, że to za rządów PO-PSL „dopięto przetargi i finansowanie” na budowę fragmentów S3.

Beata Szydło: Przegramy, jeżeli popełnimy błąd Platformy

Przegramy, jeżeli popełnimy błąd Platformy Obywatelskiej, czyli będziemy butni i zbyt pewni siebie, jeżeli oderwiemy się od rzeczywistości – mówi w...

zobacz więcej

Schetyna mówił też o Piotrze Borysie, który jest liderem listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w okręgu legnickim.

– To m.in. dzięki jego zaangażowaniu udało się sprawę drogi S3 – ostatnich przetargów domknięcia finansowania udało się zamknąć w 2015 r. – mówił Schetyna. Wspomniał też o Joannie Strączek, która kandyduje z Jawora do sejmiku.

– Nam zależy, by pokazywać, że każdy powiat, każde środowisko może czuć się reprezentowane na listach Koalicji Obywatelskiej. W wyborach zależy nam na wysokiej frekwencji – mówił szef Platformy.

Katarzyna Lubnauer podkreśliła, że większość nowoczesnych dróg w Polsce została zbudowana dzięki środkom europejskim.

– Wykorzystanie przez samorządy środków europejskich, jak w lubuskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim, pokazuje, że jeśli dobry jest samorząd, jeśli umie współpracować, to buduje inną jakość. Dlatego tak ważne są wybory do sejmików – mówiła.

Dodała, że przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej „realnie i bardzo dobrze korzystają ze środków europejskich”. – To się przekuwa na budowę dróg, szpitali i instytucji służących mieszkańcom – podkreśliła Lubnauer.

źródło:

Zobacz więcej